tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ľudia skandujú slogany a mávajú vlajkami Hamasu.
Ľudia v Jeruzaleme s vlajkami Hamasu. Foto: tasr/ap

Libanonské médiá: Hamas súhlasí s prímerím, platiť bude údajne od piatku

Libanonské médiá vo štvrtok informovali, že palestínske radikálne hnutie Hamas súhlasí s prímerím s Izraelom, ktoré by malo začať platiť od piatku.

Táto správa sa v libanonských médiách objavila bez uvedenia zdroja a po tom, ako katarská televízia al-Džazíra, ako aj britská stanica BBC uviedli, že Izrael oznámil egyptským sprostredkovateľom, že je ochotný zastaviť svoje vojenské ťaženie v pásme Gazy.

Správy o svojom súhlase s prímerím však nateraz oficiálne nepotvrdila žiadna zo strán konfliktu, informoval spravodajský portál The Times of Israel. Uviedol tiež, že Hamas podľa izraelskej televízie Kešet 12 v posledných hodinách „posilnil svoju vyjednávaciu pozíciu“ a požaduje, aby sa Izrael podieľal na obnove konfliktom poškodeného pásma Gazy a vzniesol aj požiadavky týkajúce sa Chrámovej hory a Jeruzalema, ktoré Izrael údajne nie je ochotný akceptovať.

Izraelská verejnoprávna televízia Kan s odvolaním sa na nemenovaný vládny zdroj vo štvrtok večer informovala, že izraelský vládny kabinet bude hlasovať za jednostranné prímerie, ktoré nadobudne platnosť „niekedy v priebehu nasledujúcich 24 hodín“. Izraelský spravodajský server Ynet uviedol, že hodinu označujúcu začiatok prímeria by mal oznámiť Egypt.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Libanonské médiá: Hamas súhlasí s prímerím, platiť bude údajne od piatku

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku