eReport.sk
Róbert Lewandowski, foto:instagram

Lewandowski sa stal najlepším hráčom roka, vyhlásili aj najlepšieho trénera

Poliak Robert Lewandowski získal ocenenie Hráč roka podľa Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) 2020. Útočník Bayernu Mníchov zvíťazil v ankete prvýkrát, keď zdolal ďalších finalistov Argentínčana Lionela Messiho a Portugalčana Cristiana Ronalda.

Pre pandémiu koronavírusu sa galavečer uskutočnil virtuálne. Tridsaťdvaročný Lewandowski dal v predchádzajúcej sezóne 55 gólov vo všetkých súťažiach a Bayernu pomohol k zisku treble – k triumfu v Bundeslige, Nemeckom pohári i Lige majstrov. Lewandowského už vyhlásili za najlepšieho hráča v Nemecku, ocenenie dostal aj od Európskej futbalovej únie (UEFA). Francúzsky magazín France Football tento rok ocenenia neudeľuje.

foto:instagram R.Lewandowski

„Som veľmi hrdý, je to veľký deň pre mňa i pre Bayern. Chcel by som sa podeliť o ocenenie s mojimi spoluhráčmi, trénermi a členmi realizačného tímu. Je to neuveriteľný pocit držať v rukách túto trofej. Bol to veľmi náročný rok, v ktorom sme vyhrali všetko, čo sa dalo. Vrcholom bol nepochybne triumf v Lige majstrov,“ uviedol Lewandowski. Najlepším brankárom sa stal nemecký reprezentant Manuel Neuer – Lewandowskeho spoluhráč z Bayernu Mníchov.  

foto:instagram Bayern

Poctu pre najlepšieho trénera si rovnako ako vlani vyslúžil nemecký kouč Jürgen Klopp, ktorý priviedol FC Liverpool k prvému anglickému ligovému titulu od roku 1990. „Ďakujem všetkým hráčom a trénerom, s ktorými spolupracujem. Dlhé roky sme snívali o zisku titulu v Premier League, v lete sa nám to konečne podarilo“.

foto:instagram J.Klopp

Laureáti FIFA The Best 2020:
Hráč: Robert Lewandowski (Poľ./Bayern Mníchov)
Hráčka: Lucy Bronzeová (Angl./Olympique Lyon/Manchester City)
Tréner: Jürgen Klopp (Nem./FC Liverpool(
Trénerka ženského tímu: Sarina Wiegmanová (Hol.)
Najlepší brankár: Manuel Neuer (Nem./Bayern Mníchov)
Najlepšia brankárka: Sarah Bouhaddiová (Fr./Olympique Lyon)
Cena Ferenca Puskása: Son Heung-min (Kór. rep./Tottenham Hotspur)
Cena Fair Play: Mattia Agnese (Tal.)
Cena Fanúšikov: Marivaldo Francisco da Silva (Braz.)

Zdroj:tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lewandowski sa stal najlepším hráčom roka, vyhlásili aj najlepšieho trénera

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti