eReport.sk
Lewandowski môže pridať ďalšie góly, foto:tasr

Lewandowski je blízko k prekonaniu historického rekordu: Je to obrovská pocta!

Poľský futbalista Robert Lewandowski sa nezmazateľne zapísal do bundesligovej histórie. Útočník Bayernu Mníchov vsietil v sobotňajšom dueli najvyššej nemeckej súťaže na pôde Freiburgu (2:2) 40. gól v sezóne a vyrovnal rekord Gerda Müllera zo sezóny 1971/1972.

Vyrovnal rekord nemeckej legendy

Po premenenom pokutovom kope si vyhrnul dres, pod ktorým mal tričko s Müllerovou fotografiou a nápisom „4EVER GERD“ (Navždy Gerd). „Je to obrovská pocta nielen pre mňa, ale i pre celú modernú bundesligovú históriu. Bol to legendárny rekord, ktorý vydržal veľmi dlho. Gerd dosiahol neuveriteľné veci. Nikdy som si nemyslel, že by sa mi mohlo podariť vyrovnať jeho zápis,“ uviedol pre nemecké médiá Lewandowski, ktorému na vyrovnanie rekordu stačilo 28 zápasov. Koncom marca utrpel v zápase kvalifikácie MS 2022 na pôde Andorry zranenie kolena a tri týždne nútene pauzoval. Po návrate na trávniky sa mu však opäť strelecky mimoriadne darí

Zdroj: ig/bayern

„Som veľmi hrdý na to, že som sa zapísal do histórie Bayernu Mníchov a stal sa súčasťou príbehu, o ktorom raz budú fanúšikovia rozprávať svojim deťom. Ísť v šľapajach Gerda je snom každého hráča Bayernu,“ dodal Lewandowski, ktorý sa môže osamostatniť na čele historických tabuliek v prípade, ak na budúcu sobotu skóruje v domácom dueli záverečného 34. kola proti Augsburgu.

Trpí ťažkou chorobou

Müller získal v 70-tych rokoch s Bayernom tri bundesligové tituly. S reprezentáciou NSR triumfoval na ME 1972 i na MS 1974. V uplynulom období mal vážne zdravotné problémy. Müller trpí Alzheimerovou chorobou a šesť rokov žije v špecializovanom zariadení.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lewandowski je blízko k prekonaniu historického rekordu: Je to obrovská pocta!

Futbal

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php