eReport.sk
Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominat OĽaNO).
Vladimír Lengvarský Foto: tasr

Lengvarský: Zdravotnícky systém je v súvislosti s migračnou vlnou pripravený

Náš zdravotnícky systém je pripravený splniť všetky výzvy spojené s migračnou vlnou. Uviedol to pred rokovaním vlády minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Informoval tiež, že na rokovaní vlády chcú zosúladiť právne predpisy tak, aby mohli začať poskytovať zdravotnú starostlivosť všetkým, ktorí ju potrebujú. „Verím tomu, že hotspoty, ktoré sú spustené, budú vo veľmi krátkej dobe fungovať aj po legislatívnej stránke tak, aby zdravotná starostlivosť poskytovaná ukrajinským utečencom bola v súlade s našimi zákonmi a predpismi,“ povedal.

Minister zopakoval, že Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR má v stredu vydať usmernenie súvisiace s kontrolou a testovaním ľudí, ktorí na Slovensku ostanú a budú v záchytných táboroch či iných zariadeniach.

Zároveň poďakoval všetkým zdravotníkom, organizáciám a dobrovoľníkom, ktorí pomáhajú na ukrajinsko-slovenskej hranici. Počas najbližších dvoch dní budú podľa jeho slov zástupcovia organizácie Lekári bez hraníc monitorovať situáciu na hraniciach.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lengvarský: Zdravotnícky systém je v súvislosti s migračnou vlnou pripravený

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti