eReport.sk
Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
Vladimír Lengvarský, foto: tasr

Lengvarský má už náhradu: POZNÁME mená nových šéfov zdravotníckych zariadení

AKTUALIZOVANÉ – Novým riaditeľom Univerzitnej nemocnice Bratislava sa stane Roland Schaller. Doposiaľ pôsobil vo funkcii výkonného riaditeľa a predsedu predstavenstva spoločnosti Letisko Sliač. Informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

„Nemocnica nie je v dobrom stave, ďalšie kroky budú viesť k stabilizácii situácie v zdravotníckom zariadení. Od nového vedenia očakávam zlepšenie stavu najmä v oblasti hospodárenia, nastavenie procesov a zlepšenie interpersonálnych vzťahov,“ povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Bývalá riaditeľka UNB Renáta Vandriaková podľa MZ SR ukončila pracovný pomer na vedúcej pozícii po vzájomnej dohode s ministrom zdravotníctva v stredu (26. 5.).

Nový šéf Národného ústavu detských chorôb

Peter Bartoň, ktorý je od štvrtka poverený vedením Národného ústavu detských chorôb, odchádzajúcemu riaditeľovi ústavu Petrovi Magátovi aj zdravotníkom poďakoval za náročnú prácu počas pandémie nového koronavírusu. Uviedla hovorkyňa najväčšieho detského ústavu na Slovensku Dana Kamenická.

„S veľkou pokorou, ale zároveň odhodlaním prijímam túto výzvu, keďže náš ústav je pre mňa, rovnako ako pre mnohých kolegov, srdcovou záležitosťou, pre ktorú sme obetovali veľkú časť svojich životov. Vážim si dôveru, ktorú som dostal, rovnako si uvedomujem aj zodpovednosť, ktorá s ňou ide ruka v ruke,” reagoval na zmenu Bartoň.

Magát v pozícii šéfa NÚDCH pôsobil od 29. mája 2020. Bartoň doteraz pôsobil v pozícii zástupcu prednostu Kliniky pediatrickej urológie Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a NÚDCH.
Ministerstvo zdravotníctva SR v tejto súvislosti informovalo, že svoje pôsobenie Magát ukončil po vzájomnej dohode s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lengvarský má už náhradu: POZNÁME mená nových šéfov zdravotníckych zariadení

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti