eReport.sk
Foto: shutterstock

Lekárka zúri: Prečo nemôžem očkovať v ambulancii? Reakcia ministerstva hovorí za všetko!

Ak máte záujem nechať sa zaočkovať vakcínou proti COVID-19, zatiaľ tak môžete spraviť iba vo vyhradených očkovacích centrách. V susedných Čechách pritom môžu očkovať aj praktickí lekári vo svojich ambulanciách. Pacienti sa tak jednoduchšie dostanú k očkovacím látkam.

„Vo veľkokapacitnom očkovacom centre očkovať smiem, ale v mojej ambulancii nie. Vysvetlí mi niekto túto logiku?“ rozčuľuje sa lekárka Jana Bendová a pokračuje. „V Čechách všeobecní lekári očkujú svojich pacientov už niekoľko mesiacov a podali už pol milióna vakcín. V USA majú zaočkovaných 50 % obyvateľstva aj vďaka tomu, že očkujú aj v nákupných centrách a na čerpacích staniciach. Tak prečo nemôžu očkovať slovenskí všeobecní lekári svojich pacientov, napriek tomu, že to robiť chcú, napriek tomu, že poznajú svojich pacientov najlepšie, napriek tomu, že im ľudia dôverujú,“ pýta sa lekárka, ktorá tvrdí, že denne sa pacienti obracajú na lekárov s otázkami o očkovaní.

Na Slovensku sa očkuje proti COVID-19 v centrách. – Foto: tasr

„V ambulanciách očkujeme odjakživa proti rôznym ochorenia. Prečo nie aj proti covidu?“ čuduje sa Bendová.

Zdravotná sestra a prezidentka Asociácie práv na ochranu pacientov Mária Lévyová uviedla, že možnosť očkovať v ambulanciách navrhujú už od novembra. „Organizačne sa to dá zabezpečiť a my pacienti viac dôverujeme svojim praktickým lekárom, ktorí nás poznajú a aj v prípade nežiaducich účinkov sa očkovaní obracajú na svojich lekárov. Verím, že sa to zmení a pomôže to nám všetkým,“ dodala.

Pacienti sa vraj denne obracajú na všeobecných lekárov s otázkami o očkovaní. – Foto: shutterstock

S otázkami sme sa preto obrátili priamo na Ministerstvo zdravotníctva SR. Odpoveď, z akého dôvodu u nás nemôžu lekári očkovať proti COVID-19 vo svojich ambulanciách, sme nedostali. Napriek tomu sa však zrejme blýska na lepšie časy. „Ministerstvo zdravotníctva pracuje na tom, aby v blízkej budúcnosti očkovali aj lekári v ambulanciách,“ uviedli z tlačového odboru. Kedy by sa k tomu však malo schyľovať, zatiaľ nie je známe. „O detailoch budeme následne v dostatočnom časovom predstihu informovať,“ odbili nás z ministerstva.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lekárka zúri: Prečo nemôžem očkovať v ambulancii? Reakcia ministerstva hovorí za všetko!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti