eReport.sk
Kobe Bryant, foto:tasr

Legendárneho Kobeho Bryanta uviedli do Siene slávy: Určite sa v nebi usmieva

Basketblaová sieň slávy je bohatšia o tri legendy NBA. V sobotu do nej po osemmesačnom odklade slávnostne uviedli Kevina Garnetta, Tima Duncana, ale najväčšiu pozornosť pútal Kobe Bryant, ktorý skonal minulý rok v januári pri páde vrtuľníka.

Kobe Bryant sa dočkal veľkej pocty

Americké médiá označili Garnetta, Duncana a Bryanta za jednu z najlepších trojíc, ktoré spoločne uviedli do Siene slávy, legendy, ktoré dominovali v ére po Michaelovi Jordanovi a preniesli NBA do 21. storočia. V období 1999-2010 títo traja hráči získali dovedna desať z dvanástich titulov, každý z nich sa v Zápase hviezd predstavil aspoň pätnásťkrát. Okrem nich sa to podarilo iba Kareemovi Abdulovi-Jabbarovi, Shaquilleovi O’Nealovi a LeBronovi Jamesovi. Najväčšiu pozornosť spomedzi laureátov pútal Bryant. “Mamba” skonal vlani v januári po páde vrtuľníka neďaleko Los Angeles, spoločne s ním zomrela pri nešťastní aj jeho 13-ročná dcéra Gianna a ďalších sedem ľudí.

Legendárny Kobe Bryant bol uvedený do Siene slávy

Foto: ig/kobebryant

Slová plné lásky

Na galavečere vystúpila jeho manželka Vanessa. „Nikdy som ho na verejnosti nechválila, pretože som cítila, že toho má dosť od fanúšikov po celom svete a niekto ho musí držať pri zemi. Práve teraz sa určite v nebi smeje, pretože ho vyzdvihujem za jeho úspechy. Viem si ho predstaviť, s prekríženými rukami sa škerí sa,” povedala podľa ESPN Vanessa Bryantová, ktorá stála na pódiu s idolom jej manžela Michaelom Jordanom. Bryant strávil v profilige dvadsať rokov, kariéru. ukončil po sezóne 2015/2016. Počas nej hral iba za Los Angeles Lakers, s ktorým sa päťkrát stal šampiónom súťaže. V Zápase hviezd sa predstavil 18-krát. V základnej časti odohral 1346 duelov s priemerom 19,3 bodu na zápas. V play off pridal 220 štartov a nazbieral priemerne 25,6 b. V rokoch 2008 a 2012 získal s USA zlato na olympijských hrách.

Zdroj: ig/nba

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport