eReport.sk
Vladimír Ledecký. Foto: tasr

Ledecký: Chceme, aby o národných parkoch rozhodovali tri ministerstvá

Štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Vladimír Ledecký chce zmeniť stavebný zákon tak, aby všetky územné plány vyšších územných celkov, miest a obcí, ktoré sa dotýkajú územia národných parkov, podliehali schváleniu niektorých ministerstiev. Malo by ísť o Ministerstvo životného prostredia SR, Ministerstvo dopravy a výstavby SR a napokon aj MIRRI. V utorok o tom informoval odbor komunikácie rezortu investícií.

 „Naším riešením je, aby všetky územné plány vyšších územných celkov, miest a obcí, ktoré sa dotýkajú územia národných parkov, podliehali schváleniu troch ministerstiev,“ uviedol Ledecký. Štátny tajomník návrhom reagoval na aktuálnu situáciu v Demänovskej doline, v oblasti Jasná, ktorá je sužovaná masívnou výstavbou. Ledecký sa v súvislosti s problémom stretol so štátnou tajomníčkou Ministerstva dopravy a výstavby SR Katarínou Brunckovou, ktorá s jeho návrhmi súhlasila.

Zmenu chcú aj pri väčších stavbách v národných parkoch

Ďalšou navrhovanou zmenou, ktorú na stretnutí Ledecký predstavil, je schvaľovanie väčších stavieb v národných parkoch. „Dôležitý bod, ktorý v zmenách považujeme za podstatný, je, aby sa k všetkým stavbám väčšieho rozsahu v národných parkoch záväzne vyjadroval rezort životného prostredia,“ povedal Ledecký po stretnutí s Brunckovou.

Ledecký je presvedčený, že územia národných parkov majú celoštátny až medzinárodný význam. Nad tým, ako vyzerajú, tak musia podľa neho mať kontrolu i ústredné orgány štátnej správy. „Náš návrh predstavíme koaličným partnerom. Pevne verím, že kroky smerujúce k ochrane životného prostredia a udržateľnému regionálnemu rozvoju nájdu vo vládnej koalícií podporu,“ dodal Ledecký.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ledecký: Chceme, aby o národných parkoch rozhodovali tri ministerstvá

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti