eReport.sk
Ciro Immobile, foto:fb/lazio

Lazio privíta obhajcu z Mníchova, Atletico s Chelsea v Bukurešti

Futbalisti Bayernu Mníchov začnú cestu za obhajobou triumfu v Lige majstrov 2020/2021 vo vyraďovačke v nie najideálnejšom rozpoložení.

V utorok nastúpia v prvom osemfinále na Olympijskom štadióne v Ríme proti Laziu po nepresvedčivých ligových vystúpeniach s Bielefeldom (3:3) a Frankfurtom (1:2). Druhé utorňajšie osemfinále je pre pandemické reštrikcie na programe v Bukurešti medzi „domácim“ Atleticom Madrid a Chelsea Londýn. Bayern po zisku titulu na MS klubov FIFA momentálne v bundeslige nežiari. Jeho pohodlný sedembodový náskok na čele tabuľky sa scvrkol na dva body. Inkasuje veľa gólov, v 22 ligových zápasoch až 31, čo je jeho najhorší zápis za 29 rokov.

Vyzerá unavene a výkony hráčov zožali kritiku aj od klubového predsedu Karla-Heinza Rummeniggeho. „Sme príliš nedôrazní a máme kolísavé výkony. Niekedy to vyzerá tak, že súpera pritlačíme iba na posledných pár metroch. Pre Bayern je nezvyčajné, že stratil 5 bodov v uplynulých dvoch zápasoch. Musíme sa nad tým zamyslieť. Sezóna je vyčerpávajúca, hráči pomaly hrajú každý tretí deň a sú v strese,“ citovala ho agentúra AP.

Lazio sa na Bayern naladilo ligovým triumfom 1:0 nad FC Janov, postaral sa o to Španiel Luis Alberto. „Chlapcom som pogratuloval, bol to cenný výsledok niekoľko dní pred dôležitým zápasom s Bayernom v Lige majstrov. Nebolo to jednoduché. Teraz máme dva ciele. Prejsť v LM cez obhajcu titulu do ďalšieho kola a v Serii A udržať miesto zaručujúce Európu, pričom vieme, že bojujeme proti gigantom,“ citovala agentúra AFP trénera Lazia Simoneho Inzaghiho.

Ten vo veku 44 rokov dosiahol proti Janovu jubilejné 100. trénerské víťazstvo v Serii A.„Bayern je šesťnásobným európskym šampiónom a bol jediný, ktorého sme v LM nechceli dostať. Proti nim je to vždy strašne ťažké. Bude to aj teraz, to dobre vieme. Sú obhajca a favorit, ale my sa ich nebojíme. Majú teraz isté problémy. Túto výzvu si užijeme,“ dodal Inzaghi.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lazio privíta obhajcu z Mníchova, Atletico s Chelsea v Bukurešti

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti