Nórsky biatlonista Sturla Holm Laegreid, foto:tasr

Laegreid víťazom vytrvalostných pretekov, Slováci nebodovali

Nórsky biatlonista Sturla Holm Laegreid sa stal prekvapujúcim víťazom úvodnej súťaže novej sezóny Svetového pohára. Vo fínskom Kontiolahti vyhral sobotné vytrvalostné preteky na 20 kilometrov časom 48:57,0 minúty. Na druhom mieste skončil jeho krajan Johannes Thingnes Bö s odstupom 19,6 s, tretiu pozíciu obsadil Nemec Erik Lesser (+1:03,6 min).

Laegreid sa na trať vydal so štartovým číslom 37 a okrem výborného behu ťažil z bezchybnej streľby na všetkých štyroch položkách. Vo veku 23 rokov si pripísal premiérový úspech na podujatiach SP, jeho doterajší najlepší výsledok bola desiata priečka, na ktorej sa umiestnil v predchádzajúcej sezóne v rýchlostných pretekoch takisto v Kontiolahti.

Slovenským reprezentantom sa príliš nedarilo a spomedzi troch pretekárov na štarte si najlepšie počínal 49. Michal Šima (+4:58), Tomáš Hasilla bol 63. (+6:33) a Matej Baloga 92. (+10:42). Slováci do rebríčka Svetového poháru nepripísali ani bod. V mužskej časti biatlonu Slovensko nemá kvalitné zastúpenie a zväčša len sporadicky sa niekto zo slovenských reprezentantov prebojuje do prvej tridsiatky. Naposledy prekvapil úspechom v mužskom biatlone bývalý pretekár Pavol Hurajt, ktorý úspešnú jazdu na olympiáde v roku 2010 v kanadskom Vancoueri zavŕšil ziskom bronzovej medaily.