tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ladislav Štaidl, foto: profimedia

Ladislav Štaidl chcel hrať v kultovom filme: Rolu mu vyfúkol Dočolomanský!

Vedelo sa, že hudobník Ladislav Štaidl (†75) by si rád zahral vo filme, alebo v televíznej inscenácii. Mal veľký zálusk na postavu amerického detektíva Nicka Cartera v komédii Adéla ješte nevečeřela. Rolu mu vyfúkol Michal Dočolomanský (†66).

Michal Dočolomanský sa vďaka tejto postave stal idolom dievčat a žien. Ladislav Štaidl bol však iný. Nedal pokoj žiadnej sukni a účinkovanie vo filme by dobre zúročil. Treba však pripomenúť, že rola bola pôvodne napísaná pre Roberta Redforda, ten si však vypýtal nemalé peniaze. Dočolomanský ju zobral za 30 000 tisíc vtedajších korún. V užšom výbere boli aj Jiří Kodet a Jaromír Hanzlík.

Keď tvorcom nevyšiel nápad s Redfordom, tak sa rozhodli usporiadať konkurz. A toho sa zúčastnil aj Ladislav Štaidl. Neváhal si zakúpiť drahú letenku a kvôli konkurzu odletieť do Prahy z Nemecka, kde bol na turné s Karlom Gottom. „Nám nepovedal ani slovo. Ani neviem, kde zmizol. Láďa to úzkostlivo tajil, vedel, že by nás tým pobavil a mal by to dlho na tanieri,“ spomína zboristka Štaidlovho orchestra Vlasta Kahovcová. Jedným dychom dodáva, že Štaidl by rolu amerického detektíva zahral lepšie. Mal noblesu, vystupovanie a bol naozaj svetový. To je však len na úrovni úvah, pretože Michal Dočolomanský ju zvládol bravúrne.

„A Karlovi to už vôbec nemohol povedať. Na začiatku by sa mu strašne smial, potom by mu vyčítal, že sa nesústredí na koncert a večer bude unavený. Najhoršie by bolo, keby tú rolu naozaj dostal. Karel by mu závidel a bolo by to s ním na nevydržanie,“ dodáva so smiechom Vlasta Kahovcová. Ďalší, kto o tom vedel, bola Láďova milenka Jitka Zelenková. Nič však neprezradila. „Musíte vedieť, že Láďa bol obrovským idolom dievčat a žien. Bol takou hviezdou, že ho režisér Oldřich Lipský pozval na kasting s Jaromírom Hanzlíkom,“ píše Zelenková vo svojej knihe Sem tam.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ladislav Štaidl chcel hrať v kultovom filme: Rolu mu vyfúkol Dočolomanský!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku