eReport.sk
Ladislav Štaidl, foto: profimedia

Ladislav Štaidl a jeho závet: Má v ňom jednu šokujúcu podmienku!

Nie je to ani týždeň, čo Česko a Slovensko zasiahla smutná správa, že skladateľ a hudobník Ladislav Štaidl zomrel. Rodina už začala riešiť jeho poslednú vôľu.

Okrem hudby sa Ladislav Štaidl (†75) venoval aj nehnuteľnostiam, ktorých po ňom ostalo hneď niekoľko. Obchodoval s nimi už za minulého režimu. Mentorom v tomto biznise mu bol práve jeho otec Ladislav. Na jeho popud začali skupovať domy aj Karel Gott (†80) a Karel Svoboda (†68). Po zosnulom hudobníkovi ostali byty, domy a pozemky za stovky miliónov českých korún. Vila v Jevanoch, celý jeden bytový dom. Pozemok po otcovi v Stříbrné Skalici, ďalší pozemok v Rychlove. Málokto tuší, že jeho podnikateľské aktivity boli širokospektrálne. Biznis mal aj na praženie kukurice. Vo veľkom ju distribuoval do kín na popcorn, podnikal aj s Američanmi. V 90. tych rokoch reštituoval aj časť Západočeských tehelní. Tehly na chalupu si od neho kúpil aj Felix Slováček.

Podmienka posledného odpočinku

Podľa informácií českého denníku Blesk si Štaidl do poslednej vôle napísal malý dodatok. Ide o skutočne netradičné želanie. Nebude mať oficiálnu poslednú rozlúčku. Vraj si to podľa dokumentu neželal. Rodina to zrejme dodrží. Podľa Blesku sa rodina zíde iba na to, aby uložila urnu. Informáciu vraj potvrdil jeden z českých muzikantov: „Osobne mi povedal, že žiadny pohreb nechce. Chcel byť v súkromí uložený do rodinného hrobu. Láďa to stanovil pomerne dlho pred smrťou, dokonca si to dal i do závetu, “prezradil zdroj pre blesk.cz.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ladislav Štaidl a jeho závet: Má v ňom jednu šokujúcu podmienku!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti