eReport.sk
Ladislav Potměšil s manželkou Jaroslavou, foto: profimedia

Ladislav Potměšil tajil dcéru s prvou slávnou ženou!

S Jaroslavou Brouskovou žil Potměšil takmer päťdesiat rokov v spokojnom manželstve. Len málokto však vie, že ich šťastie bolo vykúpené krivdou. Ešte predtým, než známy herec a dabér spoznal pôvabnú blondínku, bol ženatý s inou. A mali dieťa!


Ladislav Potměšil (†75) o svojej druhej manželke Jaroslave vždy hovoril len v superlatívoch. Netajil, že všetky životné ťažkosti sa mu darí zvládať predovšetkým vďaka nej. A to nielen, čo sa vážnej choroby týkalo. Boli dokonale zohratí.
Herecký pár sa zoznámil v roku 1972. Prvýkrát sa stretli v maskérni pri konkurze na film, ale láska na prvý pohľad to rozhodne nebola. Pre Novinky.cz Scrimgeourovej po rokoch spomínala, že ju vtedy Potměšil hrozne naštval, vysmieval sa jej totiž, že sa v šatni učí na skúšku: „Po nejakej dobe ma známi pozvali na premiéru do Realistického divadla Zdeňka Nejedlého v Prahe na Smíchove, dnešného Švandovho, kde bol Láďa od roku 1967 v angažmá. A od tohto stretnutia sme stále spolu,” rozprávala v roku 2013. Krátko nato známemu hercovi diagnostikovali rakovinu.


Na začiatku ich vzťahu však bol jeden dôležitý, nezanedbateľný problém. Vtedy bol dvadsaťsedemročný Potměši ženatý s inou herečkou. Jaroslavou Pokornou (70), ktorá vtedy bola v Realistickom divadle jeho hereckou kolegyňou. Ich zväzok nebol bez záväzkov, mali spolu dcéru Máriu, o ktorej príliš nehovoril.

F

Hercova prvá manželka Jaroslava Pokorná. – Foto: profimedia

Je zložité povedať na čo zomrel

Práve syn Ján bol prvý, kto Blesku oznámil smutnú správu o skone svojho otecka. Predstaviteľ slávneho majora Maisnera z úspešnej trilógie Byl jednou jeden polda naposledy vydýchol v júli 2021. “Otecko umrel v spánku v nemocnici Motol. Posledné roky veľa trpel, “povzdychol si Jan Potměšil. Známy herec mal zákernú rakovinu v kostiach, počas jediného roka musel podstúpiť štyri operácie, pri ktorých mu lekári dokonca odobrali jeden stavec. Potměšila ale vraj nezabila len táto choroba: „Tých príčin tam bolo viac, je zložité povedať, na čo zomrel,” naznačil zarmútený syn.

Foto: profimedia

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport