eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Kým ostatní chodili po akciách, Matovič sa vybral na hríby. Nebol sám

Tento víkend bol pre mnohých politikov náročný. Rozbehli sa po celom Slovensku, aby si pripomenuli výročie vpádu vojsk Varšavskej zmluvy či blížiace sa SNP. Nie všetci však trávili voľné dni v tomto duchu.

Aktuálne foto len pre znalcov. Vedie ma znalec a zrejme by nebol veľmi rád prezradeniu súradníc,“ napísal v sobotu na sociálnu sieť expremiér Igor Matovič, neskôr pripojil aj foto ukážkovej muchotrávky červenej. Bolo to v čase, keď sa ostatní štátnici predháňali v správach, kto a kde si čo pripomenul.

„Invázia „spojeneckých“ vojsk nebola priateľská pomoc, bola zameraná na potlačenie demokratizačných snáh Pražskej jari a bola predobrazom nasledujúcich 20 rokov sovietskej okupácie,“ uviedla prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá sa zúčastnila akcie v Bratislave, rovnako ako aj premiér Eduard Heger, minister životného prostredia Ján Budaj či šéf parlamentu Boris Kollár. Väčšina politikov sa téme vpádu spojeneckých vojsk na naše územie venovala aspoň v spomienke. Opozičný poslanec Peter Pellegrini zase vyrazil na pochod Skýcov-Zlatno. Ide o pripomienku SNP. „Začala sa séria podujatí k oslavám Slovenského národného povstania. Dnes som už tradične absolvoval pochod Skýcov-Zlatno, na ktorom vládla tak, ako vždy, výborná atmosféra,“ chválil šéf Hlasu.

– Foto: fb/branislav.grohling

Vicepremiér a minister financií mal však iné problémy. Vybral sa na hríby a podľa fotodokumentácie mal aj šťastie. To však nemôže povedať minister školstva Branislav Gröhling, ktorého zrejme koaličný kolega inšpiroval. „Skúsil som to aj ja a nenašiel som ani jednu hubu,“ povzdychol si s tým, že do prírody treba vybehnúť načerpať sily. „Myslím si, že pohodu, dobrú náladu a pobyt v prírode v čase, keď sa všetci hádajú o všetkom, ešte aj o horalkách, asi naozaj všetci potrebujeme,“ dodal.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kým ostatní chodili po akciách, Matovič sa vybral na hríby. Nebol sám

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti