eReport.sk
Rakúsky kancelár Sebastian Kurz. Foto: tasr/ap

Kurz sľubuje bezpečnú zimnú turistiku v Rakúsku


Rakúsky kancelár Sebastian Kurz vyhlásil, že turisti budú v Rakúsku v nadchádzajúcej zimnej sezóne v bezpečí. Informovala o tom v sobotu tlačová agentúra DPA, ktorá citovala z piatkového interview konzervatívneho kancelára pre online vydanie nemeckého denníka Bild.

„Zimný turistický ruch v Rakúsku bude organizovaný tak, aby mohol prebiehať bezpečne,“ povedal Kurz. Cestovné varovania vydané v určitých krajinách označil za „problém“, ale poznamenal, že hostia z Nemecka sú v Rakúsku vítaní.

Platia prísnejšie pravidlá

Niekoľko krajín vrátane Nemecka vydalo varovania pred cestovaním do rakúskej metropoly Viedeň a ďalších rakúskych regiónov, čo vyvoláva obavy o životne dôležitý turistický priemysel Rakúska počas blížiacej sa lyžiarskej sezóny.

Rakúska vláda sa snaží dostať situáciu so šírením koronavírusu pod kontrolu, preto zaviedla prísnejšie pravidlá pre nosenie rúšok a aj obmedzenia pre súkromné udalosti.

Kancelár vidí riziko nákazy v súkromnom sektore

Napriek zlým skúsenostiam, ktoré mali mnohí európski dovolenkári so šírením infekcie v rakúskom lyžiarskom stredisku Ischgl, ktoré sa v marci stalo „ohniskom nákazy koronavírusom“, Kurz vidí riziko nákazy inde.

„Riziko je v súkromnom sektore, na večierkoch, na svadbách, na rodinných oslavách,“ varoval rakúsky kancelár. „Menšie je na svahoch alebo vonku,“ dodal. V obci Ischgl sa ľudia nakazili prevažne na večierkoch mimo lyžiarskych svahov, uviedla agentúra DPA.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kurz sľubuje bezpečnú zimnú turistiku v Rakúsku

Aktuálne