tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba, foto:tasr

Kuleba v Kambodži vyhlásil: Boj za oslobodenie Ukrajiny bude pokračovať!

„Vojna na Ukrajine pokračuje“, povedal v sobotu ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba po tom, ako ukrajinské sily opätovne získali kontrolu nad mestom Cherson. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP.

V Chersone, nachádzajúcom sa na juhovýchode Ukrajiny, zaznela ukrajinská hymna po tom, ako Moskva stiahla svoje jednotky z mesta – prvého veľkého centra, ktoré padlo po februárovom príkaze ruského prezidenta Vladimira Putina na inváziu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Chmelár.
  2. Ruský prezident Vladimir Putin
  3. Ruský prezident Vladimir Putin si podáva ruku so svojím iránskym náprotivkom Ebráhímom Raísím pred ich stretnutím v Teheráne 19. júla 2022.
  4. Na archívnej snímke z 20. mája 2022 ruskí vojaci hliadkujú oblasť v meste Cherson, na juhu Ukrajiny.
  5. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  6. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj reční v Kyjeve
  7. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Kuleba počas svojho prejavu na summite Združenia národov juhovýchodnej Ázie (ASEAN) v kambodžskom hlavnom meste Phnom Pénh povedal, že boj za oslobodenie Ukrajiny bude pokračovať.

Chápem, že každý chce, aby sa táto vojna skončila čo najskôr. My sme určite tí, ktorí si to želajú viac ako ktokoľvek iný.

Dmytro Kuleba počas stretnutia s premiérom Austrálie.

Kuleba sa predtým počas bilaterálneho stretnutia s austrálskym premiérom Anthonym Albanesom na okraj summitu poďakoval Austrálii za jej podporu; tá poskytla Kyjevu 440 miliónov amerických dolárov prevažne vo vojenskej oblasti.

„Chápem, že každý chce, aby sa táto vojna skončila čo najskôr. My sme určite tí, ktorí si to želajú viac ako ktokoľvek iný,“ povedal Kuleba počas stretnutia s Albanesom. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil piatok za „historický deň“. „Dnes je historický deň. Berieme si Cherson späť. Momentálne sú naši obrancovia na okraji mesta. Naše špeciálne jednotky sú však už v meste,“ napísal Zelenskyj na Telegrame.

Kremeľ: Chersonská oblasť je „subjektom Ruskej federácie“

Ruské ministerstvo obrany v piatok oznámilo, že z Chersonskej oblasti vrátane mesta Cherson stiahlo viac ako 30.000 vojakov. Na pravom, západnom brehu rieky Dneper, kde sa nachádza mesto Cherson, podľa ruského ministerstva nezostal ani jeden kus ruskej vojenskej techniky či výzbroje.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov povedal, že Moskva nepovažuje ústup z Chersonu za ponižujúci. Stiahnutie sa ruských jednotiek na ľavý breh rieky Dneper podľa neho nijako nemení štatút Chersonskej oblasti, ktorá zostáva „subjektom Ruskej federácie“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kuleba v Kambodži vyhlásil: Boj za oslobodenie Ukrajiny bude pokračovať!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku