slovenská tenistka Kristína Kučová, foto:tasr

Kučová bola blízko senzácie, Bartyová: Netreba sa nikdy vzdávať

Slovenská tenistka Kristína Kučová sa s  turnajom WTA v Miami rozlúčila v 2. kole dvojhry. Vo štvrtok bola blízko k vyradeniu svetovej jednotky Ashleigh Bartyovej, Austrálčanke napokon podľahla po trojsetovom boji 3:6, 6:4 a 5:7.

Dve a pol hodiny na kurte

Dramatický zápas trval dve hodiny a 27 minút. Bartyová sa v 3. kole stretne s Lotyškou Jelenou Ostapenkovou, ktorá zdolala Belgičanku Kirsten Flipkensovú. Kučová začala proti favorizovanej súperke nebojácne, hneď v treťom geme jej zobrala servis a viedla 2:1. Bartyová ju však hneď vzápätí dvakrát brejkla, získala päť gemov v sérii a prvý set vyhrala 6:3. V druhom Slovenka vygradovala svoj výkon, vyvarovala sa zbytočných chýb, bola dostatočne trpezlivá a agresívna. Za stavu 5:4 v desiatom geme zlomila podanie Austrálčanky a premenila hneď prvý setbal.

Rozhodol tretí set

V rozhodujúcom treťom sete ďalej trápila najvyššie nasadenú hráčku. Za stavu 2:1 zlomila súperkin servis, následne ho potvrdila a viedla 4:1. Svetovú jednotku mala senzačne na rakete. Za stavu 5:4 v desiatom geme mala Kučová mečbal, ale obrovskú šancu nevyužila. Bartyová sa dokázala z náročnej situácie vyhrabať, získala tri gemy vo svoj prospech, keď v tom dvanástom otočila stav z 0:40 a premenila hneď svoj prvý mečbal.