eReport.sk
Foto: tasr

Ktorým vakcínam veria Slováci najviac? TIETO sú pre nich najprijateľnejšie

Aj keď dovoz ruskej vakcíny Sputnik V vyvolalo mnoho vášni a skloňovalo sa, že práve to je dôvod prečo niektoré strany z koalície bojujú o rekonštrukciu vlády, Slováci na ňu majú iní pohľad. Spolu s vakcínou Pfizer/BioNTech sú pre nás najprijateľnejšími. Zaočkovať by sa dalo nimi viac ako 50 percent respondentov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre televíziu Markíza vypracovala agentúra Focus.

Vakcína od spoločností Pfizer/BioNTech je prijateľná pre 55 percent opýtaných, ruská očkovacia látka Sputnik V pre 53 percent respondentov. Americkou vakcínou Moderna by sa dalo zaočkovať podľa prieskumu 46,9 percenta ľudí, švédsko-britskou vakcínou od AstraZenecy zas 42,6 percenta opýtaných.

Ako sú na tom iné vakcíny?

Viac ako 33 percent ľudí by si vybralo americkú vakcínu Johnson & Johnson a viac ako 30 percent by dalo prednosť americkej vakcíne Novavax. Čínsku vakcínu Sinopharm by si vybralo 27 percent respondentov.

Z prieskumu tiež vyplynulo, že v rámci celej populácie by sa dalo len vakcínou Sputnik V očkovať 10,8 percenta ľudí, čo je približne 475 000 osôb. Asi 999 000 ľudí, teda 22,5 percenta, by si vybralo len inú vakcínu ako Sputnik V. Prieskum agentúra realizovala od 17. do 24. februára na vzorke 1018 respondentov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity