eReport.sk
Zľava Michal Šipoš a Igor Matovič. Foto: tasr

Kto zaujme miesto po Krajčím? Padajú prvé mená ministra

AKTUALIZOVANÉ – Kto nahradí Mareka Krajčího v kresle ministra zdravotníctva? Šéf poslaneckého klubu hnutia OĽANO Michal Šipoš potvrdil, že strana rokuje o viacerých menách na tento post.

„V hre je viacero mien, rokujeme,” uviedol. Žiadne meno zatiaľ nechce potvrdzovať ani vyvracať. „Keď budeme mať meno na 100 percent potvrdené, dáme vedieť,” odpovedal Šipoš na otázku, či je v hre aj meno poslankyne Národnej rady SR za OĽANO a lekárky Evy Horváthovej. Tá uviedla, že ponuku na post šéfky rezortu zdravotníctva nedostala.

OĽANO chce podľa Šipoša za ministra človeka, ktorý bude bojovať proti korupcii a nadviaže na dobrú prácu Mareka Krajčího. „A nebude v područí finančných skupín a oligarchov,” dodal.

Nádejný kandidáti?

Ako možný nástupca Krajčího sa spomína aj štátny tajomník rezortu financií Marcel Klimek. Premiér Igor Matovič vo štvrtok (11. 3.) nepotvrdil, či bude novým ministrom on. Žiadnu ponuku na tento post zatiaľ neeviduje ani štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Peter Stachura. Povedal to pred piatkovým rokovaním vlády.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí v piatok podá demisiu. Pôvodne mal odchádzať postupne s tým, že bude ešte niekoľko týždňov pomáhať novému šéfovi rezortu. Premiér vo štvrtok avizoval, že Krajčí by mal odísť až vtedy, keď sa rozbehne očkovanie Sputnikom V. Postup OĽANO vyvolal opätovné koaličné pnutie.

Šipoš zároveň v relácii RTVS Z prvej ruky priznal, že v koalícii boli dohodnutí len na odchode Krajčího, časové hľadisko neriešili ani nepodmieňovali očkovaním Sputnikom V.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto zaujme miesto po Krajčím? Padajú prvé mená ministra

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti