tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Národná rada SR (NR SR) sa zišla na svojej 21. schôdzi, ktorá sa konala v pondelok 1. júla 2013 v rokovacej sále parlamentu na Námestí A. Dubèeka v Bratislave. Na snímke opozièní poslanci za O¼aNO Igor Matoviè (v¾avo) a Ján Mièovský (vpravo). FOTO TASR – Štefan Puškᚠ*** Local Caption *** návrh poslanec NRSR Zsolt Simon doplnenie zákon po¾ovníctvo

Kto sa stane ombudsmanom? Hlási sa viacero kandidátov

O funkciu verejného ochrancu práv sa uchádzajú traja kandidáti. Sú nimi Róbert Dobrovodský, Maroš Matiaško a Marián Török. Pre TASR to uviedol podpredseda parlamentného ľudskoprávneho výboru Peter Pollák (OĽANO).

Piatok bol posledný deň na podávanie nominácií. Ombudsmana majú poslanci Národnej rady (NR) SR voliť na schôdzi, ktorá sa má začať 18. októbra.

Dobrovodského navrhla vyhodená poslankyňa z OĽANO

Návrh na Dobrovodského podala Katarína Hatráková (nezaradená), pracuje ako jej asistent, je tiež členom Legislatívnej rady vlády SR. Nomináciu Matiaška odovzdal Dominik Drdul (OĽANO), je to advokát so špecializáciou na ľudské práva. Nomináciu na Töröka podala Vladimíra Marcinková (SaS), v minulosti viedol Kanceláriu verejného ochrancu práv. V súčasnosti je členom Rady pre štátnu službu. Pod každý návrh sa muselo podpísať najmenej 15 poslancov. Ombudsmana volí parlament na päť rokov.

Funkcia bez obsadenia

Funkcia verejného ochrancu práv je už niekoľko mesiacov neobsadená. Doterajšej ombudsmanke Márii Patakyovej sa skončilo funkčné obdobie ešte 29. marca. Prvý termín na podávanie návrhov pôvodne určili na 25. februára, odvtedy sa presúval. Kancelária verejného ochrancu práv upozornila, že jej na stole pribúdajú podnety, ktoré čakajú na zhodnotenie novým ombudsmanom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto sa stane ombudsmanom? Hlási sa viacero kandidátov

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku