eReport.sk
Marián Kéry (v strede), poslanec parlamentu zo Smeru-SSD sa osláv 79. výročia SNP zúčastnil. Zdroj: FB / Marián Kéry

„Kto sa bojí ľudí?“ Pýta sa Kéry a dodáva, že strana Smer to určite nie je, ba práve naopak


Oslavy 79. výročia Slovenského národného povstania sa opäť zmenili na akúsi kovbojku. Čelní predstavitelia nášho štátu sa rozhodli, že nič oficiálne sláviť nebudú, čím iba dokumentovali aký majú vzťah k našej histórii. Podľa ich slov to nechali na „bežných“ ľudí, čím im údajne chceli dopriať pokojné a ničím nerušené oslavy. Po fiasku, ktoré zažili v ostatných dvoch rokoch, sa zrejme zľakli hnevu národa a tomu teda radšej – neprekážali.

Zrejme dostali strach z hnevu národa

Na skutočnosť, že naši čelní politici sa oficiálnych osláv SNP nezúčastnia zareagoval v statuse na sociálnej sieti aj poslanec Národnej rady za stranu Smer-SSD Marián Kéry. Už jeho úvod, keď sa pýta: „Kto sa bojí ľudí?“ naznačuje, že naši vládni politici zrejme dostali strach z hnevu národa, ktorý už má dosť toho, čo sa na Slovensku v ostatných mesiacoch deje. „Boja sa ľudí tak, že sa neodvážia ani si verejne pripomenúť 79. výročie Slovenského národného povstania,“ konštatuje stroho smerák, podľa ktorého bez účasti verejnosti sa 29. augusta uskutoční tradičná oficiálna pietna spomienka, spojená s kladením vencov k súsošiu Obete. Pre bežnú verejnosť sa v Banskej Bystrici oslavy začnú až po nej, budú však bez štátnických prejavov, čo možno považovať za najvýznamnejšiu zmenu v histórii osláv.

Boja sa ľudí tak, že sa neodvážia ani si verejne pripomenúť 79. výročie Slovenského národného povstania.

Marián Kéry, poslanec NR SR a čln strany Smer-SSD

Vraj by bolo neúctivé, aby sa v tomto predvolebnom období oslavy premenili na predvolebný míting. Áno, bolo by to neúctivé. Ale to akože majú predstavitelia vlády, či predseda parlamentu Kollár, alebo prezidentka Čaputová tak nízky pud verbálnej sebazáchovy, že si nevedia ustrážiť, čo povedia národu, alebo tej hŕstke preživších priamych účastníkov SNP, ktorí sa dožili 79.výročia povstania? To nevedia odlíšiť predvolebné prejavy od úprimných slov vďaky tým, ktorí sa pričinili o našu slobodu?“ kladie Kéry zásadné otázky, ktoré si zaiste položili aj mnohí Slováci, ktorým už súčasné politické dianie u nás lezie poriadne na nervy a predčasné parlamentné voľby doslova túžobne očakávajú.

To nevedia odlíšiť predvolebné prejavy od úprimných slov vďaky tým, ktorí sa pričinili o našu slobodu?

Marián Kéry, poslanec NR SR a čln strany Smer-SSD

My v Smere-SSD so vzdaním vďaky našim osloboditeľom, to znamená najmä vojakom Červenej armády a Rumunskej kráľovskej armády problém nemáme, rovnako ani so stretnutiami s bežnými ľuďmi. Naopak, tešíme sa na Slovákov. SNP sme si v uplynulých dňoch už pripomenuli na rôznych miestach, ja osobne napríklad v Skýcove, Zlatne, Rumanovej či v Nových Zámkoch,“ prezradil Marián Kéry a dodal, že Smer-SSD si oficiálne pripomenie výročie SNP účasťou na oslavách vo Zvolene. „Naši neprajníci, na čele s liberálnymi politikmi aj médiami, si môžu hovoriť, čo chcú. Strana, ktorá smeruje k ľuďom a je otvorená stretnutiam s nimi, je na správnej ceste,“ zakončil Marián Kéry svoj status.

Zdroj: FB / Marián Kéry

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Kto sa bojí ľudí?“ Pýta sa Kéry a dodáva, že strana Smer to určite nie je, ba práve naopak

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre