eReport.sk
Patrice Bergeron, foto:ig/boston

Kto prevzal „céčko“ po Zdenovi Chárovi v Bostone?

Novým kapitánom hokejistov Bostonu Bruins sa stal Patrice Bergeron. Skúsený kanadský center nahradil vo funkcii slovenského obrancu Zdena Cháru, ktorý sa po štrnástich sezónach rozhodol odísť z Bostonu a zamieril do Washingtonu. Informoval o tom oficiálny web NHL.

Chára bol najdlhšie slúžiaci kapitán spomedzi aktívnych hráčov, „céčko“ nosil v Bostone od roku 2006, 30. decembra však ako voľný hráč podpísal ročný kontrakt s Capitals. Tridsaťpäťročný Bergeron bol ako nový kapitán jasnou voľbou, farbám Bruins je verný od začiatku profiligovej kariéry, vstupuje už do svojej 17. sezóny v drese Bostonu. „Chcem byť najmä sám sebou,“ vyhlásil Bergeron po vymenovaní do funkcie. „Myslím si, že vodcovstvo je o tom, aby som bol obklopený skvelými ľuďmi, čo som. Je dôležité, aby som išiel mužstvu príkladom a každého jedného hráča si zo srdca vypočul, keď to bude potrebovať,“ citoval ho web nhl.com. Bergeron je v poradí 20. kapitán „medveďov“.

Tí ho draftovali v roku 2003 z celkového 45. miesta, Chárovi robil asistenta od roku 2006. „Niet pochýb, že Patrice bude ďalším kapitánom Bruins,“ povedal Chára ešte 31. decembra. „Myslím si, že každému je to jasné. Je absolútne tou správnou osobou na vykonávanie tejto funkcie. Bol dlhých 16 rokov súčasťou organizácie Bostonu a pre tím a miestnu komunitu toho veľmi veľa urobil. Bude neskutočne dobrý kapitán a líder mužstva.“

Zdroj:tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto prevzal „céčko“ po Zdenovi Chárovi v Bostone?

Hokej

Tipos liga

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti