eReport.sk
Ján Mikas. Foto: tasr

Kto ponesie zodpovednosť za zlé dáta do cestovateľskej mapy? SaS vyzýva Mikasa, aby to prešetril!

Koaličná strana Sloboda a Solidarita vyzýva hlavného hygienika Jána Mikasa, aby dôsledne prešetril, kto je zodpovedný za zlé údaje o epidemiologickej situácii, vďaka ktorým bolo Slovensko opakovane zaradené medzi červené krajiny. Informoval hovorca strany Ondrej Šprlák.

„Fatálne zlyhanie Úradu verejného zdravotníctva malo dopad na väčšinu obyvateľov Slovenska, ktorí chceli vycestovať. Zlé údaje a dáta, ktoré vykazoval Úrad verejného zdravotníctva, znamenali, že sme boli na európskom semafore červenou krajinou…Aj z toho dôvodu požadujeme dôsledne prešetrenie a vyvodenie zodpovednosti voči tým, ktorí pochybili, aby sa už podobná chyba nezopakovala,“ uviedla predsedníčka parlamentného výboru pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková.

Podľa Úradu verejného zdravotníctva SR by sa Slovensko už malo od štvrtka zobrazovať na cestovateľskej mape Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb správne. V tejto súvislosti úrad priznal zlyhanie ľudského faktora. Štátny tajomník rezortu zahraničia Martin Klus očakáva, že Slovensko bude po prehodnotení ECDC mapy žlté a v niektorých regiónoch dokonca aj zelené.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport