eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Kto môže zákaz vychádzania ignorovať? Reagujú hygienici, možno potešia aj vás!

Zákaz vychádzania už nebude platiť pre každého. Ak máte potvrdenie, že ste covid prekonali, ste „voľný“ či „voľná“. Dôležité v tejto súvislosti je však splniť konkrétny časový limit, ktorý sa na predmetné potvrdenie priamo viaže.

„Obmedzenie pohybu zákazom vychádzania sa nevzťahuje na osoby, ktoré sa preukážu potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19, nie starším ako 180 dní,“ informovali z tlačového odboru Úradu vlády (ÚV) SR.

Evidujú nesúlad, musí ho odstrániť vláda

ÚV SR a Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR evidujú nesúlad medzi piatkovým (16. 4.) uznesením vlády a vyhláškou ÚVZ SR. Vláda stanovila lehotu platnosti potvrdenia o prekonaní ochorenia COVID-19 na 90 dní, ÚVZ SR vo vyhláške na 180 dní.

„K odstráneniu nesúladu príde na najbližšom zasadaní vlády SR v stredu 21. apríla tak, že časový interval potvrdenia po prekonaní COVID-19 sa predĺži z 90 na 180 dní,“ doplnili. Zdôraznili, že príslušné kontrolné orgány budú do tohto času usmernené, aby rešpektovali potvrdenia o prekonaní ochorenia COVID-19, ktoré nie sú staršie ako 180 dní.

Hygienici vychádzali z najnovších odporúčaní

„ÚV SR postupoval pri tvorbe uznesenia vlády v zmysle schválených dokumentov, ktorým bol i záver Pandemickej komisie vlády SR zo dňa 14. apríla 2021,“ spresnili s tým, že ÚVZ SR pri tvorbe vyhlášky vychádzal z najnovších odporúčaní konzília odborníkov a medzinárodných zdravotníckych inštitúcií.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto môže zákaz vychádzania ignorovať? Reagujú hygienici, možno potešia aj vás!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti