eReport.sk
Jedno z lôžok po požiari v košickej nemocnici.
Jedno z lôžok po požiari v košickej nemocnici. Foto: polícia

Kto môže za požiar v košickej nemocnici? Polícia obvinila, ktorý ležal na chirurgii!

Zo spôsobenia požiaru na covidovom oddelení v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice polícia obvinila 55-ročného Košičana. K požiaru došlo vlani vo februári, muž bol v tom čase v nemocnici hospitalizovaný.

Muž svojím nezodpovedným správaním spôsobil nemocnici škodu vo výške viac ako 12.200 eur.

“Muž v súčasnej dobe čelí obvineniu zo zločinu všeobecného ohrozenia a prečinu poškodzovania cudzej veci, za ktorý mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov,” uviedla vo štvrtok košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Košičan manipuloval so zapaľovačom na lôžku

Požiar podľa nemocnice vznikol na lôžku pacienta s ochorením COVID-19 na reprofilizovanom oddelení na I. chirurgickej klinike na Rastislavovej ulici. Pacient pritom utrpel popáleninu predlaktia. Malý požiar uhasili zamestnanci UNLP svojpomocne ešte pred príchodom hasičov.

“Muž na oddelení chirurgie pomocou zapaľovača a otvoreného ohňa spôsobil požiar na polohovateľnom lôžku, následkom čoho došlo k vznieteniu plachty, matraca, lôžkovej konštrukcie, gumovej podlahy, ale i k zadymeniu izby, v ktorej sa okrem muža nachádzala ešte jedna hospitalizovaná osoba. Vďaka rýchlej reakcii zdravotníckeho personálu boli obe osoby, ale aj ďalšie osoby hospitalizované na chirurgii evakuované, požiar bol uhasený a príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru boli zadymené priestory odvetrané,” uviedla Ivanová.

Muž svojím nezodpovedným správaním podľa jej slov spôsobil nemocnici škodu vo výške viac ako 12.200 eur.

Zdroj: fb/polícia

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto môže za požiar v košickej nemocnici? Polícia obvinila, ktorý ležal na chirurgii!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti