eReport.sk
Prezident SR Peter Pellegrini
zdroj: fb/Prezident SR Peter Pellegrini

Kto bude radiť hlave štátu? Prezident Pellegrini neplánuje mať za poradcov aktívnych politikov


Prezident SR Peter Pellegrini neplánuje mať za poradcov aktívnych politikov. Pre TASR to uviedli z odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR v reakcii na to, či bude radiť hlave štátu aj predseda mimoparlamentnej strany Maďarská aliancia Krisztián Forró.

Debaty o poradcovi medzi prezidentom a Forróm potvrdila jeho strana. ,,Prezident Pellegrini a predseda Forró budú spolu rokovať o osobe poradcu,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Maďarskej aliancie Évi Pálinkás. Prezidentská kancelária vyjadrenie nekomentovala. Forró neúspešne kandidoval v prvom kole prezidentských volieb.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. príprava Spartaku na leto, foto redakcia
  3. Generálny prokurátor SR reaguje

Ďalších poradcov zatiaľ nekonkretizoval

Ďalších členov tímu poradcov Pellegrini zatiaľ nekonkretizoval. Oficiálne zverejnenými poradcami sú Ján Kubiš a Miroslav Slašťan. Kubiš je poradcom pre zahraničné otázky a medzinárodnú politiku, neúspešne kandidoval v tohtoročných prezidentských voľbách.

Slašťan Pellegrinimu radí v právnych otázkach, je profesorom európskeho práva na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Spomína sa tiež meno spisovateľa Jozefa Banáša, ktorý by mohol radiť prezidentovi v otázkach kultúry a médií.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto bude radiť hlave štátu? Prezident Pellegrini neplánuje mať za poradcov aktívnych politikov

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre