eReport.sk
Praha. Zdroj: tasr

Krvavé balíky. Podozrivú zásielku preverujú aj na ukrajinskej ambasáde v Prahe

Krvavé balíky. Na ukrajinské veľvyslanectvo v Prahe bola v piatok doručená podozrivá zásielka podobná tej, ktorú pyrotechnici skúmali dopoludnia v Brne. Polícia v okolí čiastočne obmedzila dopravu.

Skúmajú ju pyrotechnici

„Na veľvyslanectvo Ukrajiny v Prahe dorazila podobná zásielka. Aj tu pyrotechnici robia analýzu obsahu obálky, ktorá na prvý pohľad vyzerá podobne ako tá, ktorá bola doručená do Brna,“ napísala polícia. V bezprostrednom okolí čiastočne uzatvorili cestné komunikácie, osoby však neevakuovali.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Putin ukázal šokujúcu krutosť
  2. Ruský prezident Vladimir Putin
  3. Pracovníčka pošty preberá listové zásielky.

Predpoludním pre podozrivú zásielku polícia evakuovala šesť zamestnancov ukrajinského konzulátu v Brne a tiež priľahlé okolie budovy vrátane materskej školy. Po preskúmaní vylúčila, že by v zásielke bol nástražný výbušný systém ako v podobných obálkach doručených na rôzne inštitúcie v Španielsku. Uviedla, že sa v nej našla živočíšna tkanina.

Krvavé balíky

Podľa vyjadrenia ukrajinského ministerstva zahraničných vecí boli viacerým ukrajinským veľvyslanectvám v európskych krajinách doručené „krvavé balíky“ obsahujúce oči zvierat. Balíky boli okrem Brna zaslané  ambasádam v Maďarsku, Holandsku, Poľsku, Taliansku a Chorvátsku, ako aj generálnym konzulátom v Neapole a Krakove, informoval hovorca ukrajinského rezortu diplomacie Oleh Nikolenko.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krvavé balíky. Podozrivú zásielku preverujú aj na ukrajinskej ambasáde v Prahe

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti