eReport.sk
Veronika Remišová, foto: tasr

KRÍZA NEKONČÍ: Remišová po Matovičovej žiada už aj Sulíkovu hlavu!

Majú toho zrejme dosť. Vicepremiérka a šéfka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová sa nechala počuť, že súčasná kríza vo vláde má iba dve riešenia. Buď budú predčasné voľby, alebo z vlády odíde nielen premiér Igor Matovič ale aj vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík.

„Rokovali sme desiatky hodín a momentálne sme dospeli do takého stavu, že vidím dve riešenia,“ povedala v diskusii televízie TA3 V politike vicepremiérka Remišová. Jednou z možností sú predčasné voľby, ktoré ale považuje za najhoršie riešenie. „Druhým riešením je odchod Richarda Sulíka ale aj Igora Matoviča z tejto vlády,“ prezradila Remišová, ktorá uznala, že je to ľudsky nepríjemné, ale v tomto momente aj vzhľadom k tomu ako sa vyvíjali rokovania, to vidí ako jediné schodné riešenie. „Jedno je isté, že táto vládna kríza sa nemôže naťahovať, pretože čelíme najväčšej pandemickej kríze,“ zdôraznila vicepremiérka s tým, že spravila všetko, čo bolo v jej silách, aby koalíciu zmierila. „Čo sa týka mojich dvoch kolegov, spravili veľké chyby, ale teraz idú spraviť najväčšiu chybu svojho života, pretože idú rozbiť túto vládu,“ povedala Remišová, čím zrejme poodhalila, akým smerom sa koaličné rokovania uberajú.

Remišová žiada odchod z vlády Igora Matoviča aj Richarda Sulíka. – Foto: tasr

Opozičný politik a bývalý minister zdravotníctva Richard Raši (Hlas) si myslí, že riešením by bolo odstúpenie celej vlády, následne vymenovanie úradníckej vlády a potom predčasné voľby. Ak by malo prísť k rekonštrukcii, žiadajú minimálne odchod premiéra Igora Matoviča. „Odchod ministra zdravotníctva bol len takou nálepkou. Čiže pokiaľ odíde premiér Matovič tak vtedy môžeme hovoriť o rekonštrukcii vlády,“ zdôraznil Raši.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport