Mo Salah v súboji o loptu, foto:ig/fcliverpool

Kríza Liverpoolu pokračuje: Rozdáva body outsiderom!

Nikto by nečakal, že obhajca minuloročného titulu anglickej Premier League FC Liverpool sa dostane do krízy v takej v akej je dnes. Prekonávajú rekord za rekordom, bohužiaľ však v tom zlom slova zmysle. Tímy, ktoré vyhrali sa svoje 100-ročné pôsobenie vo futbale na tímom mena ako je Liverpool raz, či dvakrát, dnes poľahky berú body víťazovi Ligy Majstrov z roku 2019.

Kríza pokračuje…

FC Liverpool nezažehnali výsledkovú krízu na domácej pôde ani v nedeľňajšom zápase 27. kola Premier League. „The Reds“ podľahli Fulhamu 0:1 a sériu prehier na Anfield Road natiahli už na šesť stretnutí.  O triumfe hostí, ktorí si v prvom polčase vypracovali viacero nebezpečných príležitostí, rozhodla situácia zo 45. minúty. Andrew Robertson odvrátil hlavou center Fulhamu, no len k Mohamedovi Salahovi, ktorý na hranici vlastnej šestnástky podcenil súboj s Mariom Leminom. Ten mu poľahky vypichol loptu, spracoval si ju a krížnou strelou rozvlnil sieť.

Radosť hráča Fulhamu po strelení gólu do siete Liverpoolu – Foto: ig/premierleague

Šance bez gólu sú zbytočné

Liverpool mal v druhej časti viac z hry a vypracovali si aj zopár šancí, ale volej Dioga Jotu výborne vyrazil Alphonse Areola a hlavička Sadia Maneho trafil žrď. Liverpool figuruje na 7. priečke so 43 bodmi, oproti svojim najbližším súperom v tabuľke však odohral až o dva zápasy viac. Tottenham, ktorý má o bod menej, ho mohol predbehnúť už v nedeľu večer po zápase s Crystal Palace. Fulham figuruje na 18. mieste.