eReport.sk
Foto: shutterstock

Kritická situácia v Prievidzi: V zariadení pre seniorov majú desiatky nakazených

AKTUALIZOVANÉ – Hygienici potvrdili v Zariadení pre seniorov v Prievidzi viac ako 50 prípadov nového koronavírusu. Pozitívne testovaní boli klienti i tamojší zamestnanci. Všetci majú ľahší priebeh ochorenia. V piatok informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

„Do piatku sme v ZpS zaznamenali 53 pozitívnych klientov a deväť pozitívnych zamestnancov,” povedala pre TASR regionálna hygienička Zuzana Tornócziová.

„V poslednom období sa v ZpS po celom Slovensku masovo šíri ochorenie COVID-19. Naše zariadenie dlho vírusu odolávalo. Pravidelné dvojtýždňové intervaly v testovaní od začiatku roka nepotvrdili ani jeden pozitívny prípad,” spomenul hovorca mesta.

Situácia sa podľa neho zmenila posledný týždeň, keď začali narastať počty infikovaných v budove ZpS na ulici M. Rázusa. „Vyskytol sa prípad, keď bola potvrdená pozitivita klienta po návšteve nemocnice,” ozrejmil.

Zariadenie okamžite po potvrdení pozitívnych prípadov kontaktovalo krízový štáb Ministerstva zdravotníctva SR, klientom ako i ošetrovateľom hygienička nariadila karanténu priamo v zariadení na ulici M. Rázusa. „Piatkové testovanie 226 osôb v zariadení na ulici J. Okáľa nepotvrdilo žiadnych infikovaných. Jedna klientka je v súčasnosti po návšteve nemocnice v karanténe a čaká na výsledky RT-PCR testu,” doplnil Ďureje.

Nikto z infikovaných podľa neho nie je hospitalizovaný, ochorenie má u všetkých mierny priebeh. „V oboch zariadeniach sú zamestnanci i klienti pravidelne testovaní. Rovnako sú dodržiavané najvyššie hygienické a bezpečnostné opatrenia. Mesto spoločne s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva Prievidza poskytuje maximálnu súčinnosť so zavedením opatrení na stabilizáciu situácie,” dodal.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport