eReport.sk
Kristína Malachovská, foto: facebook KM

Malachovskej dcéra Kristína pečie pre televíziu: Ja a protekcia?

Tvrdí, že v RTVS nemá protekciu a jej mama Iveta Malachovská je k nej pomerne kritická. Na dieťa sa ešte stále necíti, no priznáva, že ju manžel Adam dostal tým, že sa mu podarilo ju skrotiť. Kuchárka a cukrárka Kristína Kocian je totiž pomerne temperamentná.

Na RTVS moderujete reláciu o varení s názvom Zdravá maškrta. Ako ste sa k tejto práci dostali?

Milujem varenie a pečenie a v Dámskom klube jeden deň „vypadol“ kuchár a ja som zaňho zaskočila. Po vysielaní za mnou prišla produkčná a opýtala sa ma, či som nerozmýšľala nad vlastným programom či reláciou. Zamyslela som sa nad tým a rozhodla som sa, že skúsim natočiť Pilotnú časť, ktorú som následne ponúkla RTVS. Relácia sa uchytila a ja sa veľmi teším, že sa teší takej popularite.

Čím je práca na tejto relácií pre vás výnimočná?

Je pre mňa výnimočná, pretože každý jeden recept si vymýšľam sama, takže sa na tom vlastne podieľam od začiatku až do konca. Veľa experimentujem, skúšam a tá kreatívna časť ma veľmi baví. Tiež je pre mňa veľmi výnimočné, že som v priamom kontakte s divákmi cez sociálne siete. Sú skvelí! Často sa ich pýtam aké recepty by im spravili radosť, alebo aká téma ich zaujíma a snažím sa tomu venovať. Spoznávam tak aj niektorých divákov a je to naozaj výnimočná skúsenosť.

Bolo vždy vaším snom stať sa moderátorkou?

Asi ani nie, nebrala som to totiž ako reálnu možnosť. Rodičia ma odmalička odhovárali od ich profesií, lebo verili, že by ma ľudia odsudzovali, že som protekčná (tak sa aj stalo). Mala som rôzne profesné sny, ale väčšinou sa motali okolo umenia a kultúry. Nakoniec som si presadila svoje a povedala som si, že si musím robiť v živote po svojom, ak chcem byť šťastná.

Študovali ste v zahraničí, žili ste tam aj s manželom Adamom. Prečo ste sa rozhodli vrátiť sa na Slovensko?

Vrátili sme sa z viacerých dôvodov. Človeku samozrejme chýba domov, ale okrem toho sme chceli vyskúšať život na Slovensku. Obaja sme od pätnástich preč „z domu“, žili sme dlho sami a dlho v zahraničí a toto bola veľká zmena. Myslím, že tá schéma sa často opakuje…Mladí ľudia idú študovať a pracovať do zahraničia a následne sa vrátia žiť na Slovensko.

Ako vás v detstve viedli vaši rodičia?

Je celkom náročné na túto otázku odpovedať, lebo je veľmi obsiahla. Verím, že mali najlepší úmysel. Viedli ma veľmi láskavo a zároveň tvrdo. Myslím, že je to prirodzené. Vďaka ním mám obrovskú úctu k starším, zmysel pre humor a myslím, že aj relatívne veľký všeobecný prehľad. Veľa som sa však naučila aj sama, životom v zahraničí. Keď je človek odkázaný viacmenej sám na seba, vyprofiluje sa inak ako možno bolo pôvodne mienené. Ale aj to je myslím, dobre.

Vaša mama Iveta je známou moderátorkou a tvárou RTVS. Je voči vám kritická?

Určite je. Povie si svoj názor aj kritiku. Vidí veci, ktoré možno „bežní“ ľudia nevidia. Tým, že je v TV už tak dlho má vysoké očakávania a naozaj vysoké štandardy. Pre mňa je to v poriadku, posúva ma to ďalej a som za to vďačná. Zmysluplnej a objektívnej kritike som vždy otvorená.

Počúvate mamine rady? Predsa len patrí k top slovenským moderátorkám…

Snažím sa, ale rozlišujem. Nechcem ju kopírovať, ani sa podobať. Každá sme úplne iná aj osobnostne aj štýlom prejavu. Nezabúdajme, že aj doba je iná a treba sa jej prispôsobovať. Jazyk sa mení, vyvíja…niekedy až kazí. Určite si však dám poradiť a som vďačná za akúkoľvek pomoc.

Mnoho ľudí si myslí, že je za vašou prácou v RTVS protekcia. Ako to vnímate?

Možno to bude odo mňa znieť tvrdo, ale už sa nechcem trápiť tým čo si druhí ľudia myslia. Pochopila som, že ak niekto chce, vždy si nájde niečo na ohováranie. Buď to budete stále riešiť a pokazíte si tým život, alebo si budete robiť po svojom, to čo vás robí šťastným a čo vás napĺňa. Ja a moje okolie viem aká je pravda a viem, že sú ľudia, ktorí by neuverili ani keby boli osobne pri tom rozhodovaní v RTVS, že som tú prácu nedostala protekčne.

Vydávali ste sa pomerne v mladom veku. Akou manželkou sa snažíte byť?

Je zvláštne ako sa doba mení…Kedysi by som bola považovaná za starú (smiech). Neviem akou manželkou sa snažím byť…Nesilím to. Prešli sme si fázou, kedy som bola žienka domáca a teraz si skôr obaja budujeme kariéru. Moja práca a moje aktivity ma veľmi napĺňajú a môj manžel má preto našťastie pochopenie. Obaja sme k sebe tolerantní a myslím, že so mnou by to inak ani nešlo. Manžel vedel koho si berie a chápe, že som trochu „free spirit“. Verím však, že som empatická a chápavá manželka…Aspoň sa o to snažím.

Čím vám učaroval váš manžel a športovec Adam Kocian?

My sa poznáme už naozaj dlho a náš vzťah prešiel niekoľkými fázami. Spoznávali sme sa pomaly. Myslím, že najdôležitejšia je uňho rozvaha a pokoj. Ľudia v mojom okolí si vždy uťahovali, že si musím nájsť niekoho, kto ma bude vedieť „skrotiť“. Manžel teraz sám priznáva, že ani on to nedokáže, ale tak ako som ja oheň, on je voda. V podstate je aj mojím najlepším kamarátom. Je starostlivý, samostatný, vtipný…a výborne varí (smiech). To vždy poteší.

Cítite sa byť pripravená aj na to, že by do vášho manželstva prišlo dieťa?

Asi je to trochu prekvapenie, ale na dieťa sa vôbec necítim. Vnímam to veľmi nesebecky a myslím si, že dieťa sa vníma skôr ako spoločenská norma. Nemyslím si, že by som bola schopná venovať sa dieťaťu na 100%…Určite nie v tomto období. Radšej si počkám, kým budem pripravená a potom sa úplne oddám role matky. Ale tak skoro to asi nebude…

foto: Martin Črep, Ivona Orešková, instagram


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Malachovskej dcéra Kristína pečie pre televíziu: Ja a protekcia?