eReport.sk
Vincent Kriechmayr, foto:tasr

Kriechmayr triumfoval v zjazde, Bendík tesne minul prvú tridsiatku

Rakúsky lyžiar Vincent Kriechmayr po super-G triumfoval na majstrovstvách sveta v Cortine d’Ampezzo aj v zjazde. V nedeľnej súťaži zdolal o stotinu sekundy Nemca Andreasa Sandera, tretie miesto obsadil Švajčiar Beat Feuz s odstupom 0,18 s.

Ťažká zjazdovka

Slovenský zástupca v kráľovskej disciplíne Martin Bendík skončil na 31. priečke (+5,23 s). Zjazdovka Vertigine má na šampionáte premiéru na medzinárodnej scéne a vo štvrtkovom superobrovskom slalome narobila mužom obrovské problémy. Stavitelia trate preto na nej pripravili zavretú pasáž pred rovnomenným skokom i ďalšie zatočené úseky. Pretekári dosahovali vyššie rýchlosti ako v tréningoch, no na technickej trati na skokoch príliš nelietali.

Kriechmayrovi to vyhovovalo

Vyhovovalo to práve Kriechmayrovi, ktorý opäť slávil úspech umnou jazdou, keď si postrážil najkritickejšie časti. S jednotkou nastavil medzičasy na porovnávanie a v cieli ho už nikto neprekonal. Vo veku 29 rokov sa po krajanovi Hermannovi Maierovi (Vail 1999) a Američanovi Bodem Millerovi (Bormio 2005) stal iba tretím lyžiarom, ktorý triumfoval na jednom šampionáte v oboch kĺzavých disciplínach.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Šport