eReport.sk
Peter Kremský (OĽANO).
Peter Kremský (OĽANO). Foto: tasr

Kremský si predvolá šéfa diaľničiarov: Je toto pri štátnej firme vôbec možné?

Šéf Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Juraj Tlapa by mal predstúpiť pred Výbor Národnej rady (NR) SR pre hospodárske záležitosti. Predseda výboru Peter Kremský (OĽANO) na sociálnej sieti avizoval, že si ho predvolá pre situáciu na diaľnici D2 medzi Stupavou a Bratislavou.

Kremský skonštatoval, že doprava na D2 medzi Stupavou a Bratislavou aj v utorok kolabuje. Pre opravu mosta je vedená po druhej strane a zúžená. Poukázal na to, že podobné opravy v Japonsku robia za jednu noc alebo víkend, lebo vedia, že doprava by inak skolabovala. Podotkol, že na Slovensku opravu budú robiť tri mesiace.

D2 nie je len taký obyčajný vjazd do Bratislavy

“Neurobili si ani tú námahu, aby ju začali robiť až po skončení sa školského roka. Pokojne rannú dopravu do Bratislavy hodia do jedného pruhu. To je zápcha na dve hodiny. Pretože D2 nie je len taký obyčajný vjazd do Bratislavy,” zdôraznil Kremský s tým, že je to tranzitná diaľnica z Nemecka a Česka smerom na západné Slovensko, ale aj do Maďarska, Rumunska a na Balkán. Kritizoval tiež, že NDS si “neurobila ani tú námahu”, aby na zúženom úseku nastavila variabilnú prevádzku.

Vraj sa ani nezamysleli nad optimálnym riešením

 “Je to vôbec možné, aby sa štátna spoločnosť nezamyslela nad riešením, ktoré bude optimálne? Okrem toho, že to občanom strpčuje život, začína to robiť veľké problémy aj priemyslu, napríklad dovozu súčiastok do Volkswagenu,” upozornil predseda hospodárskeho výboru. Rozhodol sa preto situáciu riešiť a predvolať si šéfa diaľničiarov na hospodársky výbor.

Zdroj: fb/peterkremskyolano

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport