eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin, zdroj: fb

Kremeľ: Vymenovanie Von der Leyenovej a Kallasovej nie je dobré pre vzťahy s EÚ


Kremeľ v piatok uviedol, že opätovné vymenovanie Ursuly von der Leyenovej za predsedníčku Európskej komisie a Kaji Kallasovej za šéfku diplomacie EÚ je zlé pre vzťahy EÚ s Ruskom.

„Nie sme presvedčení, že európska diplomacia bude akýmkoľvek spôsobom pracovať na normalizácii vzťahov,“ uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Von der Leyenová podľa jeho slov normalizáciu týchto vzťahov nepodporuje.

Kallasová je podľa Peskova známa rusofóbnymi vyjadreniami a tiež nebude vyvíjať úsilie smerom k zlepšeniu vzťahov. Moskva bývalú estónsku premiérku vo februári tohto roka spolu s ďalšími európskymi predstaviteľmi zaradila na zoznam hľadaných osôb.

Von der Leyenovú i Kallasovú do funkcii vo štvrtok v hlasovaní nominovali lídri členských krajín EÚ na summite v Bruseli. Za predsedu Európskej rady zvolili bývalého portugalského premiéra Antónia Costu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Petr Fiala zdroj: fb
  2. Trump si pred voľbami verí
  3. Sprostredkovateľom mieru by mohla byť Čína

Zatiaľ čo Costa automaticky nahradí vo funkcii Charlesa Michela, Von der Leyenová aj Kallasová ešte musia získať väčšinovú podporu poslancov Európskeho parlamentu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kremeľ: Vymenovanie Von der Leyenovej a Kallasovej nie je dobré pre vzťahy s EÚ

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre