eReport.sk
Kremeľ chystá TVRDÚ odplatu
Dmitrij Peskov. Zdroj: tasr/ap

TOTO Rakúsko nemalo robiť! Kremeľ chystá TVRDÚ odplatu!

Kremeľ chystá tvrdú odplatu. Ruské ministerstvo zahraničných vecí v reakcii na rozhodnutie Rakúska o vyhostení štyroch ruských diplomatov uviedlo, že by mohlo podniknúť podobné odvetné opatrenia.

Kremeľ chystá tvrdú odplatu

Ruský veľvyslanec v Rakúsku Dmitrij Ljubinskij vyhlásil, že on aj Michail Uljanov, ktorý pôsobí ako vyslanec pri medzinárodných inštitúciách vo Viedni, každý osobitne v stredu neskoro večer navštívili rakúske ministerstvo zahraničných vecí, kde sa o vyhostení dozvedeli.

Reaguje na kroky Rakúska

„Vyjadrili sme rázny nesúhlas, odmietli sme nepodložené tvrdenia a upozornili sme na nevyhnutnosť odvetných opatrení,“ uviedol Ljubinskij. Dodal, že rakúski predstavitelia neposkytli žiadne konkrétne dôvody na vyhostenie diplomatov a hovorili len o „nejasných obvineniach založených na názore špeciálnych služieb“. Upozornil tiež, že toto rozhodnutie by mohlo ovplyvniť pozíciu Rakúska ako neutrálneho miesta na medzinárodné rokovania.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Reprofoto z videopríspevku Milana Uhríka na sociálnej sieti.
  2. Bývalý náčelník generálneho štábu a novozvolený prezident ČR Petr Pavel.
  3. Zelenskyj tvrdo apeluje na spojencov

Viedeň vyhostila ruských diplomatov

Viedeň vo štvrtok oznámila vyhostenie štyroch ruských diplomatov, ktorých správanie „bolo v rozpore s ich diplomatickým štatútom a medzinárodnými dohodami“.

Dvaja z vyhostených sú zamestnancami zastúpenia OSN vo Viedni a podľa Rakúska „nekonali v súlade s dohodami medzi OSN a Viedňou“. Všetci štyria diplomati boli zároveň vyhlásení za nežiaduce osoby, čím boli zbavení diplomatickej imunity, ktorá ich chránila pred zatknutím a trestným stíhaním.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TOTO Rakúsko nemalo robiť! Kremeľ chystá TVRDÚ odplatu!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti