eReport.sk
Vladimír Krčméry , foto: tasr

Krčméry a Jarčuška zaočkujú klientov židovského domova seniorov: Koronu tam ešte nemali!

Očkovaním prejdú v priebehu štvrtka a piatka (22. 1.) aj klienti židovského domova seniorov DSS Ohel David v Bratislave. Zaočkujú ich Pavol Jarčuška, prezident Slovenskej spoločnosti infektológov, a infektológ Vladimír Krčméry. Informoval o tom Richard Duda, predseda Ústredného zväzu židovských obcí na Slovensku.

Domov sociálnych služieb (DSS), ktorý je primárne určený pre členov židovskej komunity, ktorí prežili holokaust, to vníma ako poctu. „Pandémia životný elán klientov nezlomila. Očkovanie berú triezvo, reálne a pragmaticky – sú si vedomí, že očkovanie im umožní žiť slobodnejšie a najmä sa stretnúť s najbližšími,“ uviedol Duda.

Pripomenul, že zatiaľ ako jediné zariadenie nezaznamenali v bratislavskom regióne ochorenie COVID-19. Pomohla najmä masívna investícia do prevencie zo strany zriaďovateľa či obetavosť zamestnancov. „Budeme sa snažiť o čo najrýchlejšie očkovanie preživších mimo zariadenia Ohel David a o očkovanie členov židovských obcí vo vysokom veku, samozrejme, za absolútneho rešpektovania vytýčeného vakcinačného harmonogramu,“ uzavrel Duda.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krčméry a Jarčuška zaočkujú klientov židovského domova seniorov: Koronu tam ešte nemali!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti