eReport.sk

Oľga Beständigová : Osem rokov trpela bulímiou, dnes má postavu snov

Vyskúšala nezmyselné diéty, osem rokov trpela bulímiou, no po narodení syna nadobudla postavu snov. Bývalá krasokorčuliarka Oľga Beständigová nám prezradila ako sa jej to podarilo.

Nemá na sebe ani gram tuku navyše, jej postava je štíhla, šľachovitá a vyšportovaná. Bývalá krasokorčuliarka Oľga Beständigová má štyridsaťjeden rokov, no pri výške 154 centimetrov váži len 43 kilogramov. Tvrdí, že povera o tom ako sa po tridsiatke priberá je mýtom. „Musím sa priznať, že lepšiu postavu som nikdy nemala. No prešla som si naozaj dlhou cestou. Vyskúšala som množstvo nezmyselných diét, osem rokov som bojovala s bulímiou a po narodení syna som sa začala stravovať systematicky, s rozumom a predovšetkým zdravo,“ začína rozprávať Oľga.

Lokálne jedlá a pohyb

Bývalá krasokorčuliarka sa stravuje na základe piatich elementov. Základom toho je pravidelne jesť sezónne a lokálne jedlo. Treba sa zaoberať dynamikou jednotlivých potravín. „Moja strava je bohatá na obilniny, ovocie, zeleninu, strukoviny a veľmi sporadicky zaradím do svojho jedálnička aj mäso, ideálne hovädzie, alebo kuracie. Absolútne sa vyhýbam polotovarom, doma varím len z čerstvých surovín. Vyhýbam sa rafinovanému cukru a nekonzumujem kravské výrobky, ktoré majú ochladzujúci účinok na náš metabolizmus,“ tvrdí bývalá reprezentantka. Nie je síce ani vegánkou, ba ani vegetariánkou, no väčšina jedál, ktoré konzumuje sú bezmäsité. Jej postava nie je iba o stravovaní. Oľga pravidelne cvičí a športuje. Bez pohybu by jej život nemal zmysel. „Cvičím päť, šesťkrát do týždňa po dve hodiny. Stále korčuľujem hoci momentálne nemôžem realizovať svoje vystúpenia. Mám pohybu viac než dosť, mám malého syna a psíkov. Navyše ešte detičky trénujem gymnastiku,“ vysvetľuje sympatická športovkyňa. „Treba mať vždy vyšší výdaj ako príjem,“ odkazuje ženám jednoduchú rovnicu. Pravdou je, že by svojím vzhľadom mohla aktuálne tromfnúť aj o dvadsať rokov mladšie ženy.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Oľga Beständigová : Osem rokov trpela bulímiou, dnes má postavu snov

Najnovšie