eReport.sk
Kráľovná Alžbeta II.
Kráľovná Alžbeta II., foto: profimedia

Kráľovná Alžbeta II. v slzách: Po Philipovi prišla o ďalšieho dôležitého muža

Kráľovná Alžbeta II. (95) to v posledných dňoch nemá jednoduché. Po milovanom manželovi Philipovi prišla o ďalšieho dôležitého muža.

Len pred pár dňami sa Alžbeta II. rozlúčila s milovaným manželom Philipom, ktorý stál po jej boku neuveriteľných 73 rokov a už oplakáva ďalšiu smutnú stratu. Sir Michael Oswald bol bývalý manažér kráľovských stajní. Zomrel vo veku 86 rokov. Sir Oswald radil kráľovnej podobne ako jej matke v oblasti pretekov dlhé roky. Po dlhej chorobe zomrel 17. apríla, v deň pohrebu vojvodu z Edinburgu. Michael bol často videný po boku kráľovnej na najrôznejších pretekoch.

To, že má panovníčka obrovskú záľubu v koňoch nie je žiadna novinka. Ešte minulý rok chodievala pravidelne na rôzne výlety na koňoch. „Vždy hovoril, že má najlepšiu prácu na svete. Celý život vlastne robil to, čo by robil aj ako bohatý muž, ktorý nemusí pracovať,“ uviedla pre Racing Post vdova po Oswaldovi, lady Angela.

Kráľovnej matke radil s konskými pretekmi už od roku 1970 až do jej smrti v roku 2002. Potom zaujal miesto poradcu u kráľovnej Alžbety II. Bol taktiež jej blízkym priateľom, ktorý mal zmysel pre humor a bavil ju jazdeckými historkami. Minulý rok sa mu dostalo veľkej pocty. Bol menovaný rytierom veľkríža Kráľovského viktoriánskeho rádu.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kráľovná Alžbeta II. v slzách: Po Philipovi prišla o ďalšieho dôležitého muža

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne