eReport.sk
Britská kráľovná Alžbeta II. Foto: tasr/ap

Kráľovná Alžbeta II. usporiadala pred pohrebom princa Philipa párty!


Kráľovná Alžbeta II.(94) by mala držať po smrti milovaného manžela princa Philipa (†99) dvojtýždňový smútok. Prekvapivo sa však po štyroch dňoch vrátila do práce. Panovníčka dokonca svojmu dlhoročnému zamestnancovi vystrojila rozlúčkovú párty!

Niektoré pracovné plány jej nenarušila ani osobná tragédia. Kráľovná Alžbeta II. sa po smrti princa Philipa pomerne rýchlo vrátila do práce. Podľa protokolu však mohla smútiť dva týždne, neprijímať hostí a nevykonávať žiadne pracovné povinnosti. V utorok sa palác na čele s Alžbetou rozlúčil s Williamom Peelom, ktorý po štrnástich rokoch odstúpil z funkcie lorda komorníka. Peel dozeral aj na plánovanie pohrebu vojvodu z Edinburgu. Kráľovná mu zorganizovala rozlúčkovú párty.

Podľa britského média The Times je kráľovná Alžbeta odhodlaná pokračovať v niektorých sólových záväzkov i keď smúti za manželom. Panovníčka sa podľa denníka vráti k svojim obvyklým povinnostiam 23. apríla po tom, ako sa oficiálne skončí obdobie jej smútku. Bude to dva týždne od smrti princa Philipa. Alžbetu čaká dôležitá udalosť už 11. mája. V ten deň sa totiž koná slávnostné zahájenia zasadajúceho obdobia parlamentu. Očakáva sa, že ju bude sprevádzať princ Charles.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kráľovná Alžbeta II. usporiadala pred pohrebom princa Philipa párty!

KOMENTOVALI STE: