eReport.sk
Kráľovná Alžbeta, foto: profimedia

Kráľovná Alžbeta II. smúti za manželom: Posledné dni bola po jeho boku

Nedožil sa stých narodenín! Kráľovná Alžbeta II. smúti za svojím manželom, princom Philipom (†99). Posledné dni prežil vojvoda z Edinburgu doma.

Panovníčka Alžbeta II. s hlbokým zármutkom oznámila smrť svojho manžela, princa Philipa. Manželmi boli neuveriteľných 73 rokov. Vo výkone svojej funkcie pokračovala aj počas manželovej choroby. Princ Philip vraj zomrel pokojnou smrťou.

Kráľovná Alžbeta II. vraj bola v posledných dňoch manželovho života stoicky pokojná. Počas veľkonočných sviatkoch bola videná na prechádzke so svojím synom princom Charlesom. Vojovoda z Edinburgu strávil posledné mesiace na zámku Windsor po boku svojej manželky. Predtým bol v polovici februára prijatý do nemocnice kvôli nepríjemnej infekcii a problémom so srdcom.

Kráľovná stála po jeho boku a naposledy sa objavila na verejnosti 31. marca pri príležitosti storočnice austrálskeho kráľovského letectva. Nie je však jasné, kedy princa Philipa naposledy videl jeho syn Charles. Je možné, že to bolo počas Veľkej noci, keď s Alžbetou absolvoval krátku prechádzku.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport