eReport.sk
Kráľovná Alžbeta II., foto: tasr

Kráľovná Alžbeta II. budí obavy: Kvôli zdravotným problémom ruší plány

Britská kráľovná Alžbeta II. minulý týždeň vydesila širokú verejnosť, keď musela byť hospitalizovaná v nemocnici. Tam ostala cez noc a na druhý deň bola prepustená.

Nie je presne jasné, čo za hospitalizáciou stálo, kráľovná by sa však mala na odporúčanie lekára v nasledujúcich dňoch šetriť. Kvôli zdraviu teda zrušila svoju účasť na niekoľkých dôležitých udalostiach.

Deväťdesiatpäťročná kráľovná Alžbeta II. sa ešte donedávna tešila pevnému zdraviu a aj napriek svojmu pokročilému veku zostávala veľmi vitálna. O to väčším prekvapením bolo pre všetkých, keď sa minulý týždeň objavili správy o jej hospitalizácii. Podľa všetkého nešlo o nič vážne, lebo kráľovná v nemocnici zostala len jednu noc.

Účasť na summite vynechala

Ako informoval web Daily Mail, zdravotné ťažkosti prinášajú svoje následky. Kráľovná totiž dala na odporúčanie lekárov a v nasledujúcich dňoch bude hlavne odpočívať. Predsa len by sa vzhľadom na svoj vek mala šetriť. Na základe toho zrušila aj svoju účasť na mnohých udalostiach, medzi ktoré patril aj summit COP26, ktorý sa venoval zmenám klímy. „Aby dala na rady lekárov, rozhodla sa kráľovná odpočívať na zámku Windsor, z ktorého vykonáva len menšie pracovné úkony. Jej Výsosť sa s poľutovaním rozhodla, že v pondelok neodcestuje do Glasgow na konferenciu COP26,“ stojí vo vyhlásení Buckinghamského paláca.

Na summite sa kráľovná nezúčastnila. Zato naša prezidnetka sa na akcii stretla s Kate Middleton. – Foto: tasr

O paličke

V súčasnej chvíli nie je jasné, čo presne kráľovnú do nemocnice priviedlo. Sám Buckinghamský palác žiadne oficiálne vyhlásenie nevydal a diagnóza kráľovnej je, tak predmetom špekulácií mnohých. O zdraví kráľovnej sa však často hovorilo ešte predtým, ako vôbec nastúpila do nemocnice. V októbri tohto roku bola podľa webu Us Weekly vôbec prvýkrát videná, ako sa pri chôdzi opiera o palicu.


Po hospitalizácii začala rušiť jednu veľkú udalosť za druhou, čo jej pochopiteľne nemôže mať nikto za zlé. Vzhľadom k jej úctyhodnému veku sa však objavujú komentáre hovoriace o tom, že sa mala kráľovná svojej funkcie už dávno vzdať a na britský kráľovský trón usadiť priameho následníka a svojho syna princa Charlesa.

profimedia, shutterstock – Foto:

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kráľovná Alžbeta II. budí obavy: Kvôli zdravotným problémom ruší plány

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport