eReport.sk
Britská kráľovná Alžbeta II. Foto: Cubankite/shutterstock

Kráľovná Alžbeta II.: Ak ste jedným z týchto ľudí, ubezpečujem vás, že som s vami!

Britská kráľovná síce nevyslovila slová ako „pandémia“, „koronavírus“ alebo „COVID-19“, boli však dominantnou témou jej tohtoročného vianočného príhovoru, všíma si BBC. Kráľovná Alžbeta II. trávi tohtoročné Vianoce bez svojej rodiny len v spoločnosti svojho manžela Philipa (99).

Britská kráľovná Alžbeta II. vo svojom vianočnom príhovore ubezpečila ľudí, ktorí sú tento rok bez priateľov a rodiny, že „nie sú sami“. Zároveň poďakovala zdravotníkom i dobrovoľníkom v prvej línii, informovala spravodajská stanica BBC.

Mnohým chýba obyčajné objatie alebo stisk rúk

„Je pozoruhodné, že rok, ktorý ľudí rozdeľoval, nás v mnohých ohľadoch zblížil,“ uviedla britská ponovníčka vo svojom tradičnom prejave, ktorý v piatok vysielali televízie v Británii i krajinách Spoločenstva národov (Commonwealth).

„Samozrejme, pre mnohých bude toto obdobie roka poškvrnené smútkom – niektorí smútia za stratou tých, ktorí im boli drahí, iným chýbajú priatelia a členovia rodiny, ktorí nie sú s nimi v rámci bezpečnosti, a pritom všetko, čo si na Vianoce skutočne želajú, je obyčajné objatie alebo stisk rúk,“ povedala.

„Ak ste jedným z týchto ľudí, nie ste sami a ubezpečujem vás, že som s vami v myšlienkach a modlitbách,“ uviedla Alžbeta II. Osobitne poďakovala mladým ľuďom, zdravotníkom i dobrovoľníkom v prvej línii, ako aj „dobrým samaritánom naprieč spoločnosťou, ktorí všetkým prejavujú starostlivosť a úctu“.

Panovníčka prebýva na Windsorskom hrade

Kráľovná síce nevyslovila slová ako „pandémia“, „koronavírus“ alebo „COVID-19“, boli však dominantnou témou jej tohtoročného vianočného príhovoru, všíma si BBC. Kráľovná Alžbeta II. trávi tohtoročné Vianoce bez svojej rodiny len v spoločnosti svojho manžela Philipa (99).

Od marca, keď Británia v súvislosti s koronavírusovou pandémiou zaviedla prísne opatrenia, prebývala 94-ročná panovníčka hlavne na Windsorskom hrade, odkiaľ vykonávala svoje oficiálne povinnosti prostredníctvom telefónu a videomostu. Kráľovská rodina zvyčajne trávi vianočné sviatky v sídle Sandringham v Norforlku na východe Anglicka.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kráľovná Alžbeta II.: Ak ste jedným z týchto ľudí, ubezpečujem vás, že som s vami!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php