eReport.sk
Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: tasr

Krajniakov a Sulíkov pohľad na Sputnik V: Jeden by bol za, druhý má podmienku

Debata o ruskej vakcíne neutícha. Aj napriek tomu, že ju Európska únia ešte neschválila, mnohí by ju radi obišli. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak by privítal, ak by si Slováci mohli vybrať vakcínu, ktorou by sa mohli dať zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Vidí preto zmysel, aby sa Slovensko uchádzalo aj o ruskú vakcínu Sputnik V. Richard Sulík zasa zdôrazňuje že akákoľvek vakcína musí mať pred používaním odobrenie príslušného európskeho alebo slovenského orgánu.

„Som za to, aby sme pomohli čo najviac ľuďom a aby si, pokiaľ je to možné, mohli vybrať, čím sa nechajú zaočkovať,” uviedol Krajniak pred stredajším rokovaním vlády. Pripomína v tejto súvislosti, že odborníci na pandemickej komisii z medicínskeho hľadiska vnímajú pozitívne možnosť rozšíriť očkovacie látky proti ochoreniu COVID-19 aj o ruskú vakcínu, zároveň poukazuje i na správy z tábora učiteľov o prípadoch vedľajších účinkoch po očkovaní vakcínou od AstraZeneca. “Pán minister Gröhling nás informoval, že mnohí nemajú z tohto dôvodu záujem sa očkovať vakcínou od AstraZeneca, no dali by sa očkovať Sputnikom,” priblížil.

SaS má podmienku

Sulík v prípade potenciálneho využitia ruskej vakcíny zopakoval názor svojej strany. „Takže ak to má byť na Slovensku uvedená do obehu, tak schválenie buď Európskou liekovou agentúrou, alebo naším Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv,“ povedal Sulík.

Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský je presvedčený, že krajina a jej reprezentanti kúpia vakcínu, ktorá bude mať všetky certifikáty. „Ako neodborník v tejto oblasti budem veriť, že sa rozhodnú správne. Dôležité je, aby sme mali čo najviac zaočkovaných ľudí,” povedal Mičovský. Minister dopravy Andrej Doležal poznamenal, že bude počúvať rady odborníkov a podľa toho sa pri ruskej vakcíne rozhodne.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.