eReport.sk
Milan Krajniak a Roman Mikulec.
Milan Krajniak a Roman Mikulec. Foto: tasr

Krajniak zrejme podporí odvolávanie obvineného šéfa Úradu inšpekčnej služby

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak zrejme podporí návrh na odvolanie riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa z funkcie. Povedal to pred stredajším rokovaním vlády.

„Je postavený mimo službu, lebo je obvinený. Ak je mimo službu, nemôže riadiť inšpekciu,” povedal Krajniak o Adriánovi Szabóovi Podľa vlastných slov uvidí, ako bude vyzerať návrh na jeho odvolanie vláde a zrejme ho podporí.

Ministerstvo vnútra SR v utorok (8.6.) informovalo, že minister Roman Mikulec predloží na stredajšie rokovanie vlády návrh na odvolanie šéfa inšpekcie. Dôvodom je, že voči nemu bolo začaté trestné stíhanie a vznesené obvinenie vo veci pokračovacieho zločinu zneužívania právomocí verejného činiteľa a zločinu prijímania úplatku.

Národná kriminálna agentúra zadržala Adriána Szabóa minulý týždeň. Celkovo obvinila troch ľudí. Korupčná trestná činnosť mala spočívať “v prijatí spotrebnej elektroniky a finančnej hotovosti, minimálne vo výške 20 000 eur”. Špecializovaný trestný súd v Pezinku rozhodol, že nebude stíhaný väzobne. Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor proti nemu podal sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport