eReport.sk
Krajniak
Minister práce Milan Krjaniak. Foto:fb/Milan Krajniak

Krajniak sa zahral na vojaka. Ľudia sa z neho na internete smejú


Poriadne sa sekol! Sociálnu sieť šéfa rezortu práce Milana Krajniaka zaplavili fotky z terénu vo vojenskom outfite. Napriek tomu, že Krajniak nemá pod palcom silový rezort, v oblastiach kde sa testovalo na Covid-19 priložil ruku k dielu. A to v maskáčoch. Netrvalo dlho a v komentároch pod Krajniakovými armádnymi avantúrami sa začali objavovať kritické komentáre adresované práve na jeho uniformu. Pán minister naozaj máte na sebe slovenské maskáče?

Rozhodol sa proti korone bojovať keksíkmi, Minister Milan Krjaniak sa na sociánej sieti pochválil svojimi výletmi po Orave, ktorá sa od včera podrobuje testovaniu na Covid-19. Vo fešáckej uniforme zavítal napríklad aj do obci Raslavice, kde prišiel podporiť odberný tím a ako sám napísal na sociálnej sieti, priniesol mu krabicu keksíkov.

Maskáčové faux pas?

Okrem toho, že samotný sladký dar vyvolal u komentujúcich občasné záchvaty irónie a vtipov, na muške bežných ľudí sa objavila aj uniforma, v ktorej Krajniak zavítal do regiónu. „Pán Krajniak…no, ale slovenský minister v Českom mundúre? To je trošku hanba, nie?“ Upozornil jeden z diskutujúcich. Ihneď pribudli aj ďalšie poznámky.

Pod fotografiou sa na internete začali množiť uštipačné komentáre, ktoré spochybňovali, že ide o slovenskú uniformu. Foto: fb/mk

„Pán minister, aspoň slovenské maskáče by ste mohli nosiť a nie české,“ podčiarkol ďalší. Že nejde o aktuálny model slovenskej uniformy pre eReport.sk potvrdilo aj viacero zdrojov z prostredia Ozbrojených síl Slovenskej republiky. A čo na to samotný minister?

Spomienka na vojenčinu

EReport.sk s otázky ohľadom kamufláže položil aj samotnému šéfovi rezortu. Ten priznal, že uniforma nevychádza z aktuálnych armádnych trendov. „Vzor môjho oblečenia je veľmi podobný tomu, ktorý som nosil ako vojak základnej služby 5. Pluku špeciálneho určenia. Nejde o aktuálny vzor uniformy, a preto to nie je porušením zákona,“ vysvetlil pre eReport.sk minister. Ten ešte dodal, že svojou iniciatívou chcel vyjadriť solidaritu s vojakmi, ktorí sa akcie pri testovaní zúčastnili.

Názor generála

Generál vo výslužbe Pavel Macko bližšie popísal špecifikáciu Krajniakovej uniformy. „Je to česká uniforma, ktorú používali aj naši výsadkári z 5. pluku špeciálneho určenia dlho ako oficiálnu uniformu príslušníkov špeciálnych síl. Takže technicky to bola aj slovenská uniforma, aj keď teraz asi už majú nariadené všetci nosiť digitálnu potlač les,“ opísal Macko. Dodal, že spomínanú potlač má na uniforme práve vojak na fotografii naľavo od ministra.

Zároveň dodal, že podobný odev nemusí byť v danej situácii najšťastnejší. „Civilista, politik a minister civilného rezortu vo vojenskej uniforme nie je dobrý odkaz pre občanov a evokuje militarizáciu politiky,“ podčiarkol.

Zdroj: tasr, fb/mk

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krajniak sa zahral na vojaka. Ľudia sa z neho na internete smejú

KOMENTOVALI STE: