eReport.sk
Ján Richter (Smer-SD). Foto: fb/smer-sd

Krajniak s Richterom perlili. Hovorili o trnavských vrabcoch, Dráčikovi aj Krajniakových slzách

Nedeľné politické relácie občas pripomínajú skôr grotesku ako odbornú diskusiu. Ľudia sa tak môžu všeličo dozvedieť. Tak tomu bolo aj počas víkendovej diskusie TA3 V politike, kde sa stretli súčasný minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) s exministrom Jánom Richterom (Smer).

Rozbuškou v diskusii bola koaličná SaS, ktorá sa postavila proti navyšovaniu štátneho rozpočtu. Tri miliardy pritom majú putovať na podporu rodín. „Hnutie Sme rodina odmieta zásadne tú hnusnú neoliberálnu ekonomickú politiku, ktorá je založená iba na tom, že sa porovnávajú percentíčka, deficity a podiely a pomery v štátnom rozpočte. Ja keď počujem niektoré ohlasy kolegu Sulíka na vláde, ktorý plače nad tým, že je vysoký deficit, tak viete nad čím ja plačem? Alebo nad čím plačeme my v Sme rodina? Nad tými deficitmi, ktoré majú ľudia vo svojich rodinných rozpočtoch,“ nechal sa počuť súčasný minister práce Milan Krajniak, ktorý si však nevie predstaviť, že sa zmena v rozpočte nakoniec zasekne práve na SaS.

Krajniak na adresu SaS a ich postoju voči navyšovaniu rozpočtu hovoril o hnusnom neoliberalizme. – Foto: tasr

„Ja sa čudujem, že sa v takýchto základných veciach neviete dohodnúť. No neviete, lebo keď hovoríte o hnusnom neoliberalizme, nikdy si nemôžete sadnúť so Sulíkom a hľadať spoločné východiská. Pretože to je ako oheň a voda,“ upozornil Krajniaka exminister práce Ján Richter. Súčasný šéf rezortu uznal, že má pravdu, ale kým sa dokážu nejak dohodnúť, tak Sme rodina bude v koalícii pokračovať. „Včera som pozeral jednu rozprávku so svojimi vnúčatami. Ako sa volala tá rozprávka? Dráčik. To je niečo podobné. Oheň a voda spolu, ani ten dráčik nikdy nebude požiarnikom, lebo nakoniec vždy niečo zapáli. Neverím tomu. Takto to fungovať nemôže,“ tvrdí Richter a zároveň sa pýta, na čo je Sme rodina v koalícii so SaS. „Lebo tak rozhodli voliči,“ dodal Krajniak, ktorý sa vyjadril, že v politike sú spory vždy.

Podľa Richtera je Sme rodina a SaS ako oheň a voda. – Foto: tasr

Richterovi sa tiež nepáči, že niektoré návrhy na podporu nie sú jasne komunikované. Takým je aj nápad ministra financií Igora Matoviča, ktorý chce zvýšiť rodinné prídavky. „O tom, s čím pán Matovič vyjde, tak z vládnej koalície nevedel nikto. Možno v Trnave nejaké vrabce to čvirikali,“ tvrdí Richter, ktorému sa tiež nepáči, že koalícia nechce hlasovať za opozičné návrhy. Narážal tak zrejme na návrh strany Hlas, ktorý chceli presadiť jednorazový príspevok pre všetky deti vo výške 300 eur. Koalícia však potom prišla s vlastným návrhom.

O tom, čo chystá Matovič vraj vedeli akurát tak trnavské vrabce. – Foto: tasr

„Ani za pána Boha neprijmete návrh, ktorý predloží opozícia. Bez ohľadu na to, že je dobrý. Treba podporovať návrhy, ktoré pomáhajú ľuďom. A či ho dáva biely, čierny do parlamentu, dôležité je, aký je obsah,“ perlil Richter. Súčasný minister práce však tvrdí, že chcú podporovať rodiny. Na to majú slúžiť aj miliardy, o ktoré sa navýši štátny rozpočet. Podľa Krajniaka ide vlastne o požičané peniaze z minulého roka. „Našli sme ropu? Ak sme ju našli, tak ja ju vyťažím a rozdám ju. Ak sme ju nenašli, tak musíme použiť peniaze, ktoré máme,“ dodal šéf rezortu práce a sociálnych vecí.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport