eReport.sk
Milan Krajniak. Foto: tasr

Krajniak priznal, ako to vyzerá na vláde. Ministri si po sebe aj zakričia!

Už zajtra by malo v parlamente dôjsť k pokusu o odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca. Ešte pred pár dňami mu cez médiá poriadne nakladal koaličný partner. Teraz sa už minister práce Milan Krajniak mierni, hoci priznal, že má rovnaké pocity ako poslanci Pčolinský a Pčolinská, ktorí zrejme za odvolanie Mikulca zahlasujú.

Krajniak pripustil, že je v celej veci zaujatý najmä preto, lebo vo väzbe sedí jeho dlhoročný kamarát a bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský. „Ja sa nikdy nebudem odťahovať od svojich priateľov, keď sa dostanú do nejakých problémov,“ vyhlásil Krajniak v diskusii V politike s tým, že poslanec Peter Pčolinský, ktorý je zároveň bratom Vladimíra Pčolinského a jeho manželka Adriana Pčolinská majú pri zajtrajšom hlasovaní o odvolaní Mikulca voľnú ruku.

Vladimír Pčolinský je dlhoročným Krajniakovým priateľom. V štichu ho minister nenechá. – Foto: archív V. P.

„To je asi pochopiteľné, keď majú pocit, a aj ja mám ten pocit, že v prípade doktora Pčolinského sú podozrivé otázniky, čo sa stalo. Tak asi teraz nebudú manifestovať s transparentami v parlamente, že ľúbi sa nám, čo sa v tomto štáte deje,“ priblížil Krajniak.

Zvyšok klubu Sme rodina ale hlasovať za odvolanie ministra vnútra nebude. Predsa len sú koaličnou stranou. Hoci Krajniak neraz naznačoval, že s Mikulcovou prácou nie je úplne nadšený.

Manželka Vladimíra Pčolinského Adriana zrejme zahlasuje za odvolanie Mikulca. – Foto: archív A. P.

„Jedenkrát som povedal, že sa mi zdá, že pán minister Mikulec sa v tom trochu stráca. Osobne si myslím, že je pokojne možný aj variant, že podriadení pána ministra vnútra ho nesprávne informujú, alebo ho možno niektorí vedome nepravdivo informujú,“ zamýšľal sa minister práce, podľa ktorého by si to mal šéf rezortu vnútra overiť.

Ako príklad uviedol vyjadrenie policajného prezidenta, ktorý mal tvrdiť, že na základe výpovede jedného kajúcnika nemôže byť vznesené obvinenie a dokonca ani návrh na väzbu. Podľa Krajniaka sa to ale deje opačne. Ak sa však Mikulec v kresle udrží, bude to rešpektovať.

Na vláde sa vraj občas aj kričí. – Foto: tasr

„Vláda nie je spolok kamošov. Vláda je niečo podobné ako rodina, nie celkom si vždy tú rodinu vyberáte. O vládnej koalícii a vláde rozhodujú občania vo voľbách. Rešpektujem, že rozhodli takto. So žiadnym členom vlády nemám osobný problém. Ja som sa s veľa členmi vlády pohádal tak, že sme na seba zvyšovali hlas. Napríklad s pánom Mikulcom nie. Máme ľudsky korektný vzťah,“ tvrdí minister práce.

Pčolinského sa zastal aj exminister zdravotníctva a súčasný opozičný poslanec Richard Raši, hoci zdôraznil, že ho osobne nepozná. „Predpokladám, že jeho advokáti neklamú. A keď sú naozaj takéto podozrenia a rezortu šéfuje niekto, ktorý to manažérsky zjavne nezvláda, tak zodpovednosť musí byť vyvodená,“ tvrdí s tým, že odvolávanie má zmysel. V utorok by do parlamentu mal prísť Mikulca podporiť aj premiér Eduard Heger.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krajniak priznal, ako to vyzerá na vláde. Ministri si po sebe aj zakričia!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti