eReport.sk
Milan Krajniak (Sme rodina)
Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: tasr

Krajniak o demografickej kríze: Musíme podporovať rodinu tvorenú otcom, mamou a deťmi!

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak sa v Budapešti presvedčil, že v ochrane postavenia rodiny nie je Slovensko samo. Uviedol to v piatok na IV. Budapeštianskom demografickom summite, ktorého účastníci diskutovali o demografii a rodinných hodnotách. Informoval o tom Tlačový a komunikačný odbor Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

“Aj moji kolegovia z okolitých štátov vidia rozvoj našich krajín práve v prorodinnej politike, a nie v dovážaní ľudí zo zahraničia,” povedal šéf slovenského rezortu práce.

“Kolegom som ponúkol niektoré opatrenia”

Krajniak v piatok s ministerkami a ministrami zodpovednými za sociálnu a rodinnú oblasť v Česku, Maďarsku, Slovinsku a Lotyšsku diskutoval o vízii rodiny. V rámci panelovej diskusie k “osvedčeným postupom v oblasti demografie a rodinných politík” predstavil opatrenia, ktoré na Slovensku pomáhajú eliminovať ohrozenie rodín chudobou alebo vylúčením počas materstva, rodičovstva či staroby.

“Kolegom som ponúkol niektoré opatrenia, ktoré sme už u nás zaviedli. Hovoril som o tehotenskom príspevku, na ktorý majú nárok od štvrtého mesiaca tehotenstva sociálne poistené alebo študujúce budúce mamičky. O príspevku vo výške 830 eur, ktorý dáva štát pri narodení dieťaťa, o zvýšení daňového bonusu na dieťa do 15 rokov až o 80 percent či o zrušení doplatkov na lieky pre deti do päť rokov,” priblížil Krajniak.

“V Európe nie je iba jeden názor na gender politiku”

“Zároveň som predstavil rodičovský bonus, ktorým pracujúce deti zlepšia výšku dôchodku svojim rodičom a informoval som o zámere zaviesť starorodičovskú dovolenku,” uzavrel.

Zdroj: fb/krajniakmilan

Krajniak v neskoršom statuse na sociálnej sieti v súvislosti so summitom uviedol, že prioritne treba podporovať rodinu tvorenú otcom, mamou a deťmi.

“Nie, v Európe nie je iba jeden názor na právo na tehotenstvo pre mužov, na LGBTI, na gender politiku. My sme presvedčení, že prioritne máme podporovať rodinu tvorenú otcom, mamou a deťmi. Takto máme čeliť demografickej kríze a nie podporou imigrácii z iných kontinentov do Európy,” podčiarkol minister práce.

Zdroj: fb/krajniakmilan

V poradí IV. Budapeštiansky demografický summit sa konal v dňoch 23. a 24. septembra. Ide o fórum, na ktorom sa od roku 2015 každé dva roky stretávajú politici, predstavitelia cirkví, odborníci, ale aj zástupcovia médií a vedy, aby diskutovali o hlavných problémoch, ktoré postihujú rodiny.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti