eReport.sk
Očkovanie proti novému koronavírusu v Japonsku.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Krajiny chválené za úspechy v boji proti pandémii zaostávajú v očkovaní

Viaceré krajiny, ktoré boli vlani chválené v súvislosti s vtedajším bojom proti pandémii nového koronavírusu, zaostávajú v očkovaní svojej populácie. A niektoré štáty, najmä v Ázii, zažívajú nárast počtu nových prípadov nákazy, informovala vo štvrtok agentúra AP.

V Japonsku, Južnej Kórei a na Novom Zélande sa miera zaočkovanosti pohybuje v jednociferných číslach. Tieto tri krajiny sa v očkovaní svojich občanov proti ochoreniu COVID-19 umiestnili nielen najhoršie zo všetkých rozvinutých krajín, ale skončili aj za mnohými rozvojovými krajinami, ako sú Brazília a India. Pomerne zle si vedie aj Austrália.

Na porovnanie v Spojených štátoch najmenej jednu dávku vakcíny dostala takmer polovica všetkých obyvateľov, ešte vyšší podiel zaočkovaných obyvateľov majú Británia a Izrael.

Japonsko úplne zaočkovalo iba zhruba jedno percento svojej populácie. Krajina čelí významnému nárastu počtu prípadov nákazy koronavírusom len desať týždňov pred tým, ako bude hostiť už oneskorené olympijské hry v Tokiu – aj keď bez zahraničných divákov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport