eReport.sk
Brigádny generál Vladimír Lengvarský.
Foto: tasr

Krajčího nahradí generál! Miesto šéfa ružomberskej nemocnice mu „vydláždil“ Naď


Brigádny generál Vladimír Lengvarský. To je najhorúcejší kandidát OĽaNO na pozíciu ministra zdravotníctva. Ide o muža, ktorý vlani zasadol na riaditeľskú stoličku ružomberskej vojenskej nemocnice po tom, ako jej dovtedajšieho šéfa odvolal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Jeho rezort už potvrdil, že Lengvarského oslovili.

Novým ministrom zdravotníctva by mal byť Vladimír Lengvarský, ktorý v súčasnosti vedie Ústrednú vojenskú nemocnicu v Ružomberku. Informovali o tom portály Aktuality.sk a Refresher.sk.

Bol hlavným lekárom rezortu obrany

Ministerstvo obrany (MO) SR pre TASR potvrdilo, že Vladimír Lengvarský, riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) SNP v Ružomberku, bol oslovený s ponukou na pozíciu ministra zdravotníctva. „Ďalšie kroky v tomto smere budú závisieť od osobného rozhodnutia generála Lengvarského, predsedu vlády SR a prezidentky SR,“ uviedla hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Lengvarský bol v minulosti hlavným lekárom Ozbrojených síl SR a veliteľ Vojenského zdravotníctva. Mal by nastúpiť do vlády, ktorú povedie Eduard Heger (OĽANO).

Lengvarského predchodcu v Ružomberku odvolal Naď

Vladimír Lengvarský sa stal šéfom Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku po tom, ako minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) odvolal 27. augusta 2020 s okamžitou platnosťou dovtedajšieho šéfa ružomberskej nemocnice Ružomberku Petra Vaněka.

Dôvodom bol ekonomický i personálny rozklad nemocnice, masívne zlyhanie manažmentu, porušovanie zákona i nehospodárne nakladanie s financiami.

Vo funkcii ministra vystrieda Mareka Krajčího (OĽANO), ktorý odstúpil po dovezení vakcíny Sputnik V a vypuknutí vládnej krízy. Jeho odchod bol jednou z požiadaviek koaličných partnerov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krajčího nahradí generál! Miesto šéfa ružomberskej nemocnice mu „vydláždil“ Naď

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne